Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 6

Norwegowie szykują się na przyjazd kibiców Kolejorza. Zwiększono środki bezpieczeństwa

sk
wtorek, 11.07.2017 r.
godz. 18.36
sk | wtorek, 11.07.2017 r., godz. 18.36
Norwegowie szykują się na przyjazd kibiców Kolejorza. Zwiększono środki bezpieczeństwa
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

W czwartek Lech Poznań zagra na wyjeździe z norweskim FK Haugesund. Gospodarze specjalnie przygotowują się na przyjazd fanów Kolejorza.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1009 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Oba kluby zmierzą się w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy. Choć podczas ostatniego meczu w Macedonii kibice z Wielkopolski nie sprawili żadnych kłopotów, Norwegowie czekają na ich przyjazd z pewnymi obawami.

Dyrektor generalny FK Haugseund, Erik Opedal, w rozmowie z "Sveio Bladet" przyznał, że czwartkowemu spotkaniu towarzyszyć będą dodatkowe środki bezpieczeństwa. - Jest to spowodowane historią wyjazdów kibiców z Poznania. W działania zaangażowana jest policja i PST (policyjna służba specjalna - przyp. red.) - powiedział. Dodał, ze służby zapewnią bezpieczeństwo na stadionie.

Mówiąc o historii przedstawiciel norweskiego klubu ma na myśli m.in. wydarzenia sprzed dwóch lat. Fani Lecha starli się wówczas w Sarajewie z sympatykami lokalnego FK. Rannych zostało kilkanaście osób. Zachowanie kibiców z Poznania miało być reakcją na prowokacje ze strony Bośniaków.

Początek czwartkowego meczu o 20:00. Decyzja o ewentualnej transmisji telewizyjnej nie została jeszcze podjęta.