Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 6

Kolejorz rozgromił w sparingu trzecioligowca

sk
sobota, 8.07.2017 r.
godz. 17.59
sk | sobota, 8.07.2017 r., godz. 17.59
Kolejorz rozgromił w sparingu trzecioligowca
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

Spodziewanym pogromem zakończył się sobotni mecz sparingowy pomiędzy Lechem Poznań a Górnikiem Konin.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1009 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kolejorz, choć skład wystawiony przez Nenada Bjelicę był daleki od optymalnego, uważany był za zdecydowanego faworyta konfrontacji z trzecioligowcem.


W barwach poznańskiego zespołu po raz pierwszy mogliśmy obejrzeć Christiana Gytkjaera i Denissa Rakelsa. Na środku obrony wystąpił natomiast sprawdzany przez sztab szkoleniowy Tomasz Wełna, ostatnio broniący barw Arisu Limasol.

Lech przez cały mecz dominował i zaaplikował rywalowi 8 bramek. Swoje gole zdobyli debiutujący napastnicy, na listę strzelców wpisali się również Marcin Robak czy młody Dawid Kurminowski. Ten drugi, podobnie jak Dariusz Formella, po wejściu na boisko starał się być bardzo aktywny i jak najlepiej wykorzystać okazję do pokazania się trenerowi Bjelicy.

Po tego typu meczach nie może wyciągać zbyt głębokich wniosków. Cieszyć może jednak skuteczność, co przy takich spotkaniach jest bardzo ważne, a Nenad Bjelica miał dobrą okazję do przejrzenia rezerw swojego zespołu.

Najbliższy mecz lechici rozegrają w czwartek. Na wyjeździe zmierzą się wówczas w eliminacjach Ligi Europy z norweskim FK Haugesund.

Lech Poznań - Górnik Konin 8:1 (4:1)

Lech: Matus Putnocky (Miłosz Mleczko 46') - Marcin Wasielewski, Jakub Serafin, Tomasz Wełna, Tymoteusz Puchacz - Jakub Moder, Darko Jevtić (Dariusz Formella 61'), Mihai Radut - Kamil Jóźwiak (Dawid Kurminowski 61'), Christian Gytkjaer (Marcin Robak 61'), Deniss Rakels

Bramki: Jóźwiak, Moder, Gytkjaer, Rakels (2), Robak (2), Kurminowski