Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 6

Kolejny transfer Kolejorza: umowę podpisał czarnogórski obrońca

sk
piątek, 7.07.2017 r.
godz. 19.13
sk | piątek, 7.07.2017 r., godz. 19.13
Kolejny transfer Kolejorza: umowę podpisał czarnogórski obrońca
lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Nikola Vujadinović podpisał w piątek dwuletnią umowę z Lechem Poznań. Czarnogórzec wzmocni środek obrony Kolejorza. Kontrakt zawiera klauzulę przedłużenia o 12 miesięcy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1009 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zawodnik pod koniec lipca ukończy 31. rok życia. Śmiało można nazwać go piłkarskim obieżyświatem: w swojej karierze grał już w Czarnogórze, Serbii, Bułgarii, Rumunii, Włoszech, Szkocji, Austrii i Chinach, a ostatnie pół roku spędził w hiszpańskiej LaLiga, zaliczając 10 występów w barwach Osasuny Pampeluna.

- Potrzebujemy środkowych obrońców i oni powoli docierają, a co najważniejsze w odpowiedniej jakości. Cieszymy się, że Nikola do nas dołączył. To zawodnik z bardzo dużym doświadczeniem. Liczymy na to, że wykorzysta je w barwach naszego klubu i będzie jego wzmocnieniem - komentował wiceprezes Piotr Rutkowski.

Vujadinović ma 192 centymetry wzrostu i jest lewonożny. Kolejorza wzmocnił na zasadzie wolnego transferu. - Wiem, że Lech jest jednym z najlepszych klubów w Polsce. Mam dobre relacje z trenerem Bjelicą, który powiedział mi o klubie wiele dobrych rzeczy. To drużyna, która wygrywa tytułu, walczy o mistrzostwo i chce je wygrać. To także moje ambicje. Jest wiele powodów, dla których tu jestem - komentował zawodnik po podpisaniu umowy.

To siódmy nowy zawodnik w Kolejorzu. Wcześniej klub pozyskał Denissa Rakelsa, Christiana Gytkjaera, Mario Situma, Niklasa Barkrotha, Vernona De Marco i Emira Dilavera. Ponadto z Lechii Gdańsk wykupiono Macieja Makuszewskiego.