Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0

Lech Poznań ukarany za zachowanie kibiców w Pucharze Polski

sk
piątek, 19.05.2017 r.
godz. 15.28
sk | piątek, 19.05.2017 r., godz. 15.28
Lech Poznań ukarany za zachowanie kibiców w Pucharze Polski
fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Zgodnie z oczekiwaniami zachowanie kibiców Lecha Poznań podczas finału rozgrywek o Puchar Polski nie pozostało bez konsekwencji.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 998 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 999 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kibice Lecha i Arki Gdynia odpalali podczas tegorocznego finału Pucharu Polski zakazane na polskich stadionach środki pirotechniczne. Uszkodzeniu uległa też m.in. część plastikowych krzesełek, choć należy podkreślić, że nie ma tutaj mowy o zniszczeniach tak poważnych jak przy okazji finału sprzed roku.

Wówczas kibice nie tylko odpalali race, ale rzucali je na murawę i wyrządzili tak dużo zniszczeń, że PZPN ukarał klub wysoką grzywną, zamknął trybuny INEA Stadionu na mecze Pucharu Polski i nałożył na fanów Kolejorza zakaz wyjazdowy. Dwie ostatnie sankcje zawieszono dopiero po staraniach klubu i SKLP.

- Komisja Dyscyplinarna PZPN na posiedzeniu 18 maja 2017 roku postanowiła ukarać klub Lech Poznań w związku z brakiem porządku wywołanego zachowaniem kibiców Lecha Poznań podczas finałowego meczu Pucharu Polski z Arką Gdynia, który odbył się w Warszawie w dniu 2 maja 2017 r. karą zasadniczą - karą pieniężną w wysokości 10.000 (słownie: dziesięć tysięcy) zł - poinformował w piątek Polski Związek Piłki Nożnej.

Ponadto klub zostanie zobowiązany do naprawienia szkód wyrządzonych zachowaniem kibiców.