Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2

Szczęściarz Bjelica: piłkarzy Lecha omijają poważne kontuzje

sk
piątek, 17.03.2017 r.
godz. 16.58
sk | piątek, 17.03.2017 r., godz. 16.58
Szczęściarz Bjelica: piłkarzy Lecha omijają poważne kontuzje
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

Lech Poznań Nenada Bjelicy jeszcze nic nie wygrał, ale już teraz Chorwacki szkoleniowiec ma coś, co odróżnia go od poprzedników na tym stanowisku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 989 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 998 hPa
POJUTRZE
pogoda
4°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Robi nam się krótka ta kołderka - mówił niespełna rok temu Jan Urban, kiedy podczas jednego ze spotkań nie był w stanie skompletować nawet meczowej 18-tki. Zwolniony na początku obecnego sezonu trener podczas swojej przygody z Kolejorzem często miał problemy z kontuzjami w zespole, co nie pozostawało bez wpływu na osiągane wyniki.

W sierpniu 2015 roku dość szeroką kadrą dysponował Maciej Skorża, ale w obliczu problemów zdrowotnych ówczesnych liderów - Kaspra Hamalainena czy Szymona Pawłowskiego - utytułowany szkoleniowiec również uciekał się do wymówek opartych na kontuzjach. Podkreślał wówczas, że choć w zespole pojawili się nowi piłkarze (m.in. Denis Thomalla i Marcin Robak), to potrzebują oni czasu, aby wejść na odpowiedni poziom.

Kontuzje są wpisane w zawodów piłkarza i nie da się ich uniknąć, ryzyko urazów można jednak zminimalizować odpowiednim przygotowaniem fizycznym. Wydaje się, że zimą odpowiednią pracę z zespołem wykonał pod tym kątem sztab Bjelicy, co widać nie tylko po wysokim tempie narzucanym przez piłkarzy w czasie meczów, ale i brakiem kontuzji wynikających np. z przeciążenia mięśni. Dodatkowo poznaniakom sprzyja szczęście, bo po ostatnich meczach żaden z zawodników nie zgłaszał urazu spowodowanego np. przez ostre starcie z rywalem.

W niedziele Lech podejmie na INEA Stadionie Górnika Łęczna, a Bjelica może w spokoju myśleć nad taktyką, ponieważ do jego dyspozycji będą praktycznie wszyscy zawodnicy. - Problemy ma jedynie Elvis Kokalović - przyznał trener. Chorwat jednak do tej pory nie zadebiutował w barwach Kolejorza, trudno więc nazywać jego brak osłabieniem.