Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 4

Świetna forma napastników Kolejorza: strzelają najczęściej w lidze!

sk
wtorek, 14.03.2017 r.
godz. 10.38
sk | wtorek, 14.03.2017 r., godz. 10.38
Świetna forma napastników Kolejorza: strzelają najczęściej w lidze!
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

"Gdzie jest napastnik" krzyczeli jeszcze na początku obecnego sezonu kibice Lecha Poznań. Obecnie Kolejorz ma najlepszą linię ataku w całych rozgrywkach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zakup skutecznego napastnika był najczęściej wymienianym przez fanów Kolejorza życzeniem podczas letniego okienka transferowego. Ostatecznie żadnej nowej "dziewiątki" nie ściągnięto, a przedstawiciele klubu przekonywali, że skład osobowy zespołu jest wystarczający.

Kilka miesięcy później fani Kolejorza nie mają powodów do narzekań. Pod opieką Nenada Bjelicy bardzo wysoką formę osiągnął Dawid Kownacki, który zdobył w Lotto Ekstraklasie 9 bramek. Do liderów klasyfikacji brakuje mu 4 trafień, ale pod jednym względem 20-latek jest bezkonkurencyjny: wychowanek Kolejorza pokonuje bramkarza średnio co 91,9 minuty (wszystkie dane za www.ekstrastats.pl), co czyni go najefektywniejszym piłkarzem rozgrywek.

13 bramek (tyle samo co Konstantin Vassiljev, obaj przewodzą klasyfikacji strzelców) zdobył do tej pory Marcin Robak. Klubowy kolega Kownackiego spędził jednak na boisku znacznie więcej czasu, a średnio na strzelenie gola potrzebuje 102,5 minuty. Z drugiej strony Robak ma na koncie również trzy asysty, więc bierze udział w zdobyciu bramki co 83,3 minuty.

Pod względem czasu potrzebnego na zdobycie gola obaj napastnicy Lecha nie mają sobie równych w Lotto Ekstraklasie. Biorąc pod uwagę klasyfikację kanadyjską (bramki+asysty) Robaka (16) wyprzedzają tylko Vassiljev (26) i Miroslav Radović (17).