Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2

Dariusz Formella: Lech gra najlepszą piłkę w Polsce

sk
piątek, 10.03.2017 r.
godz. 10.17
sk | piątek, 10.03.2017 r., godz. 10.17
Dariusz Formella: Lech gra najlepszą piłkę w Polsce
fot. Roger Gorączniak, archiwum

Dla Dariusza Formella piątkowego spotkanie Arki Gdynia z Lechem Poznań będzie meczem szczególnym: skrzydłowy wciąż pozostaje zawodnikiem Kolejorza, jedynie wypożyczonym do beniaminka Lotto Ekstraklasy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 989 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 998 hPa
POJUTRZE
pogoda
4°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Formella przygodę z poważną piłką zaczynał w Arce, a w 2013 roku trafił do Kolejorza. W Lechu miewał lepsze i gorsze momenty, a wiosną ubiegłego roku został wypożyczony do gdyńskiego klubu. Tam prezentował wysoką formę, pomógł drużynie w awansie i wydawało się, że w Poznaniu może w końcu wywalczyć sobie mocniejszą pozycję.

Tak się jednak nie stało. Po zmianie trenera Formella miał niskie szanse na grę w Lechu i ponownie trafił do Gdyni. Wiosną zagrał do tej pory 5 razy, zdobywając 2 gole i notując jedną asystę.

Zgodnie z umową wypożyczenia Formella może zagrać w meczach Lecha z Arką w ramach Lotto Ekstraklasy. Jak zapatruje się na starcie z kolegami, z którymi jeszcze kilka miesięcy temu dzielił szatnię? - Jest to jakiś szczególny mecz dla mnie, aczkolwiek na boisku nie będzie to miało znaczenia. W pierwszym meczu grałem przeciwko Arce, teraz przeciwko Lechowi. To jest drobna ciekawostka, ale nic poza tym. Nie wiem, czy zagram. Skład będzie dopiero podany. Teraz nie zastanawiam się nad tym z kim przyjdzie mi rywalizować na boisku po stronie Lecha - powiedział piłkarz, cytowany przez arka.gdynia.pl.

Arka spróbuje w piątek zatrzymać rozpędzonego Kolejorza, co w tym roku nie udało się jeszcze żadnemu rywalowi. - Podoba mi się jak grają. Widać, że grają konkretnie, bardzo dobrze w ofensywie i jeszcze lepiej w defensywie. Nie stracili w tym roku gola. Grają najrówniej i na tą chwilę najlepszą piłkę w Polsce - ocenił Formella.

Początek spotkania Arka - Lech o 20:30. Tekstowa relacja LIVE na łamach portalu epoznan.pl i w telewizji WTK.