Pogoda jutro  Pogoda Poznań
14 8

„Dumni z Tradycji”: Lech i kibice odmienią oblicze INEA Stadionu

sk
piątek, 17.02.2017 r.
godz. 13.35
sk | piątek, 17.02.2017 r., godz. 13.35
„Dumni z Tradycji”: Lech i kibice odmienią oblicze INEA Stadionu

„Dumni z Tradycji” to nowa inicjatywa Lecha Poznań i jego kibiców. Projekt ma odmienić wygląd INEA Stadionu z okazji 95. rocznicy powstania klubu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
17°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
14°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
14°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O co chodzi? W korytarzach każdej z trybun obiektu pojawią się ogromne grafiki, przedstawiające m.in. legendy Kolejorza, patronów trybun, upamiętniające kluczowe wydarzenia z życia klubu czy wyjątkowe oprawy.

- Bardzo często podkreślamy naszą dumę z historii i tradycji tego klubu, a także miasta i regionu, bo przecież Lech jest dumą całej Wielkopolski. Staramy się to pokazywać także w swoich działaniach. Stąd piękna lokomotywa przed stadionem, stąd też klubowe muzeum, którego wizualizacje wkrótce zaprezentujemy  - powiedział prezes Karol Klimczak. - Kolejnym pomysłem, wspólnym działaniem Kibiców oraz naszym, jest projekt crowdfundingowy „Dumni z tradycji”. Bardzo chcemy, aby kibice zmierzający na swoje miejsca korytarzami na poszczególnych trybunach mogli podziwiać efektowne grafiki przedstawiające ważne osoby i wydarzenia w historii Lecha - dodał.

Grafiki mają mieć od 7 do 30 metrów kwadratowych. O projekty z trybun im. Teodora Anioły, im. Edmunda Białasa oraz im. Henryka Czapczyka zadba klub, natomiast Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań zajmie się "Kotłem".

- Każdy kibic woli efektowne lechowe grafiki od szarych murów, które dzisiaj mamy w przejściach na trybuny. Od dłuższego czasu myśleliśmy, jak to można zmienić i nareszcie udało się znaleźć odpowiednie rozwiązanie - przekonywał Radosław Majchrzak z SKLP.

Projekt zostanie podzielony na etapy. Pierwszym celem będzie zebranie 160 tys. zł. Z tej kwoty sfinansowane zostaną grafiki przedstawiające m.in. legendarne trio ABC, Mirosława Okońskiego, Czesława Jakołcewicza czy przypominające o mistrzostwach w 2010 i 2015 roku. Na mury trafią też oprawy: m.in. poświęcona Poznańskiemu Czerwcowi czy motyw "Masz przed sobą Fanatyków".

Akcja organizowana jest z platformą Fans4Club.com. - Crowdfunding to nowa forma finansowania celów klubów sportowych razem z kibicami. Przeprowadziliśmy już wiele udanych projektów. Wśród nich jest największa akcja crowdfundingowa w Polsce, w której Wisła Kraków zebrała ponad 823 tys. złotych.  Wkrótce mają także ruszyć pierwsze akcje w Niemczech i we Włoszech - tłumaczył Marek Bogacki z Fans4Club.com.

Każdy wspierający akcję będzie mógł wybrać przygotowaną przez klub nagrodę, a jego nazwisko znajdzie się na grafice "Duma Wielkopolski".