Pogoda jutro  Pogoda Poznań
14 8

Najlepszy strzelec zostaje w Lechu Poznań

sk
czwartek, 16.02.2017 r.
godz. 13.29
sk | czwartek, 16.02.2017 r., godz. 13.29
Najlepszy strzelec zostaje w Lechu Poznań
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

Marcin Robak nadal będzie zdobywać bramki dla Lecha Poznań: po spełnieniu odpowiednich warunków jego umowa została automatycznie przedłużona.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
17°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
14°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
14°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Napastnik trafił do Kolejorza latem 2015 roku. Pierwszy sezon nie był dla niego udany: częściej niż na boisku widywany był w gabinetach rehabilitacyjnych. Inaczej jest w obecnych rozgrywkach: Robak ma na swoim koncie już 13 bramek (11 w Lotto Ekstraklasie) i choć ponad połowę z nich (dokładnie 6) zdobył z rzutów karnych, to kibice i sztab szkoleniowy mogą być zadowoleni z jego postawy.

Pierwotnie umowa doświadczonego gracza miała obowiązywać do końca obecnego sezonu. Piłkarza spełnił jednak wymogi dotyczące jej automatycznego przedłużenia i pozostanie w Kolejorzu do czerwca 2018 roku.

- Cieszymy się, że Marcin pozostanie z nami na kolejny rok. W obecnym sezonie swoją dobrą grą potwierdza, że jest wysokiej klasy napastnikiem. Zdobył już kilkanaście bramek i jest najskuteczniejszym zawodnikiem z obecnie występujących na boiskach ekstraklasy. Liczymy na to, że podtrzyma swoją skuteczność i pomoże nam w osiągnięciu sukcesu sportowego w tym roku - powiedział na łamach oficjalnej strony klubu wiceprezes Piotr Rutkowski.