Pogoda jutro  Pogoda Poznań
14 8

Poznań Fight Night: gwiazdy KSW i Bonus BGC w jednym ringu

sk
czwartek, 16.02.2017 r.
godz. 09.27
sk | czwartek, 16.02.2017 r., godz. 09.27
Poznań Fight Night: gwiazdy KSW i Bonus BGC w jednym ringu
fot. Roger Gorączniak

W sobotę w arenie odbędzie się gala Poznań Fight Night, połączona z meczem bokserskim Polska - Niemcy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
17°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
14°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
14°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ostatnie edycje imprezy odbywały się w hali City Zen. Tym razem organizatorzy postanowili przyciągnąć większą publikę i zdecydowali się na obiekt o znacznie pojemniejszych trybunach.

Tradycyjnie zawodową galę poprzedzi mecz bokserski, w którym Polacy (reprezentowani przez zdolną młodzież z Wielkopolski) podejmą Niemców. Zaplanowano w sumie 7 pojedynków w różnych kategoriach wagowych.

Podczas Poznań Fight Night stoczonych zostanie 14 walki: 4 w karcie wstępnej i 10 w karcie głównej. Tradycyjnie kibice zobaczą pojedynki w MMA, boksie i K-1, a także starcie grapplingowe.

Właśnie pojedynek BJJ w formule No-Gi będzie walką wieczoru. Naprzeciw siebie staną wielkie gwiazdy i aktualni mistrzowie federacji KSW: Borys Mańkowski i Mateusz Gamrot. Pojedynek "Diabła Tasmańskiego" i "Gamera", choć nie będzie w nim uderzeń, to spore wydarzenie i bardzo rzadko spotykana sytuacja.

Wcześniej kibicom zaprezentują się m.in. Łukasz Demczur i Aleksander Strecki. Organizatorzy postanowili przygotować również "freak fight". Rękawice skrzyżują Piotr "Bonus BGC" Witczak i Krzysztof "Bodychrist" Ciesielski.

Znany ze swojej internetowej działalności Witczak ma już za sobą jedną zawodową walkę: 3 lata temu przegrał z Andrzejem Michalczykiem. Tym razem czeka go znacznie łatwiejsze zadanie, choć Ciesielski - na co dzień przyjaciel i współpracownik Bonusa - tanio skóry z pewnością nie sprzeda.

Karta główna:

  1. K-1, kategoria wagowa 71 kg: Michał Benben (Gladiators Bełchatów) vs Jacek Rzepecki (Our Team Poznań).
  2. MMA, kategoria wagowa 77 kg: Jakub Labiak (Samolewski Team/Boks Poznań Profi Team) vs Andrei Zakrzeuski (Białoruś).
  3. Boks, kategoria wagowa lekka (61,235 kg): Damian Wrzesiński (Tymex Boxing Promotion) vs Aliaksandr Abramienka (Białoruś).
  4. MMA, kategoria wagowa 70 kg: Piotr Niedzielski (Ankos MMA Poznań) vs Kacper Koziorzębski (Rio Grappling Wrocław).
  5. K-1, kategoria wagowa 86 kg: Adam Kosut (Shootboxer Mosina/Boks Poznań Profi Team) vs Łukasz Radosz (Kohorta Poznań).
  6. Boks, kategoria wagowa super półśrednia (69,85 kg): Mariusz Biskupski (Silesia Boxing) vs Andrei Hramyka (Białoruś).
  7. Freak fight, kategoria wagowa open: Piotr "BONUS BGC"; Witczak vs Krzysztof "BODYCHRIST"; Ciesielski.
  8. MMA, kategoria wagowa 70 kg: Łukasz Demczur (Samolewski Team) vs Aleksandr Lyozny (Białoruś).
  9. Boks, kategoria wagowa średnia (72,574 kg): Aleksandr Strecki (Boks Poznań Profi Team) vs Sandro Jajanidze (Gruzja).
  10. Super fight BJJ NO GI, kategoria wagowa 80 kg: Borys Mańkowski (Ankos MMA Poznań) vs Mateusz Gamrot (Ankos MMA Poznań).

Impreza rozpocznie się o 17:00. Najtańsze bilety można nabyć w cenie 59 złotych (trybuny), a wejściówka na płytę oznacza wydatek w wysokości 159 zł. Szczegółowe informacje o sposobie dystrybucji biletów i pełną kartę walka znaleźć można na www.extrawalki.pl