Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -5

Oficjalnie: młody Kolumbijczyk zawodnikiem Lecha Poznań

sk
środa, 15.02.2017 r.
godz. 13.16
sk | środa, 15.02.2017 r., godz. 13.16
Oficjalnie: młody Kolumbijczyk zawodnikiem Lecha Poznań
fot. Lech TV

Victor Gutierrez od kilku miesięcy trenuje z zespołem Lecha Poznań, ale dopiero teraz oficjalnie stał się zawodnikiem Kolejorza.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Niespełna 21-letni środkowy pomocnik trafił do Polski dzięki staraniom Manuela Arboledy. Od września trenował z pierwszym zespołem, grywał również w meczach sparingowych. Przedłużające się formalności nie pozwoliły mu jednak na ewentualny debiut w oficjalnym spotkaniu.

W końcu wszystko udało się załatwić: w środę Lech poinformował o wypożyczeniu Gutierreza z kolumbijskiego Deportes Tolima. Umowa będzie ważna do końca roku i Lecha może w tym czasie zdecydować się na wykup piłkarza. Wówczas zwiąże się on z klubem umową ważną do czerwca 2020 roku.

Kolumbijczyk został już zgłoszony do rozgrywek Lotto Ekstraklasy, choć trzeba oczywiście pamiętać, że ewentualny debiut może utrudnić mu limit graczy spoza Unii Europejskiej. Oprócz niego taki status posiadają jeszcze Abdul Aziz Tetteh, Wołodymyr Kostewycz i Jasmin Burić, a na boisku może przebywać równocześnie tylko dwóch z nich.