Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -5

Lech chce swoich kibiców na meczach Pucharu Polski: prezes pojechał do Warszawy

sk
środa, 15.02.2017 r.
godz. 11.56
sk | środa, 15.02.2017 r., godz. 11.56
Lech chce swoich kibiców na meczach Pucharu Polski: prezes pojechał do Warszawy
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

Lech Poznań wciąż stara się o zawieszenie lub darowanie kar nałożonych na klub po ubiegłorocznym finale Pucharu Polski.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kila dni temu informowaliśmy o wniosku złożonym przez Kolejorza do Najwyższej Komisji Odwoławczej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przypomnijmy: przez zachowanie fanów Lecha na Stadionie Narodowym klub musiał zapłacić 250 tys. złotych kary, ponadto w obecnej edycji rozgrywek trybuny INEA Stadionu pozostają zamknięte dla publiczności.

Klub zabiega o zawieszenie lub darowanie kary zamknięcie trybun i zakazu wyjazdowego dla kibiców. Na załatwienie sprawy pozostały dwa tygodnie: 1 marca w meczu półfinałowym Kolejorz podejmie na INEA Stadionie Pogoń Szczecin.

W środę delegacja Lecha spotka się z przedstawicielami NKO. Do Warszawy udał się prezes Karol Klimczak w towarzystwie mecenasa Pawła Kokota i Radosława Majchrzaka ze Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań.

- Kibice są zawsze naszym "dwunastym zawodnikiem" i ich doping jest dla nas niezwykle ważny, zwłaszcza podczas tak kluczowego starcia, jakie czeka nas na przełomie lutego i marca - mówił na łamach oficjalnej strony klubu prezes Klimczak.

Na razie nie wiadomo jak NKO ustosunkuje się do wniosku. Kolejorz podobne pismo składał już w czerwcu, wówczas spotkano się z odmową.