City Trail: Aneta Konieczek i Marcin Fehlau najlepsi w jubileuszowym biegu (zdjęcia)

Po raz 50. nad Rusałką odbył się bieg z cyklu City Trail. Na linii mety zameldowało się ponad 800 biegaczy.

Zwycięzcami sobotnich zawodów zostali Aneta Konieczek (17:46) i Marcin Fehlau (15:30). - Jestem zadowolona, przede wszystkim dlatego, że pierwszy raz udało mi się wygrać. Wcześniej miałam trochę problemów ze zdrowiem, stąd ta trzecia i czwarta lokata w poprzednich biegach, w których startowałam. Teraz już powoli łapię formę, wszystko idzie w dobrym kierunku. Ten dzisiejszy start był dobrym przetarciem przed mistrzostwami Polski w przełajach, które odbędą się za miesiąc - powiedziała Konieczek.

Drugie miejsce zajęła Patrycja Talar, która jest już pewna wygranej w klasyfikacji generalnej - jej czas to 17:59. Trzecią zawodniczką na mecie była Aleksandra Hornik - 18:27.

Fehlau to bardzo doświadczony zawodnik i najlepszy w poprzedniej edycji CITY TRAIL w Poznaniu. W trwającym sezonie rywalizuje z 18-letnim Nikodemem Dworczakiem, który wygrał dwa poprzednie biegi nad Rusałką. Tym razem zwyciężyło doświadczenie. Czas Marcina Fehlaua to 15:30, Nikodem Dworczak uzyskał wynik 15:36, a trzecie miejsce wywalczył Dawid Dworak - 16:03. Walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pomiędzy Marcinem i Nikodemem rozstrzygnie się na marcowych zawodach.

Ostatni bieg w obecnej edycji CITY TRAIL Poznań odbędzie się 4 marca.