Reklama
Reklama

MKS Poznań wycofał się z rozgrywek. "Budżet nie pozwoli sprostać celom urzędu miasta"

fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

W sezonie 2016/17 na parkietach I ligi piłki ręcznej mężczyzn nie będzie spodziewanych derbów stolicy Wielkopolski. Choć MKS Poznań w sportowej walce zapewnił sobie utrzymanie na zapleczu Superligi, działacze podjęli decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek. Powodem są problemy finansowe.

Latem drużynę opuściło wielu kluczowych zawodników i nieoficjalnie sporo mówiło się o problemach z dopięciem klubowego budżetu. Mimo to szczypiorniści Domana Leitgebera 1 sierpnia rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

Nie trwały one jednak długo. We wtorek wieczorem zarząd MKS poinformował o wycofaniu zespołu z rozgrywek. - Głównym powodem tej decyzji jest zbyt mały budżet, który nie pozwoli podnieść poziomu sportowego naszej drużyny oraz sprostać celom postawionym przed nami przez Urząd Miasta Poznania, czyli zbudowanie silnej drużyny, która zakończy sezon na czołowych miejscach I ligi - napisano w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że 12 miesięcy temu MKS otrzymał z miejskiej kasy 140 tysięcy złotych z przeznaczeniem na działalność pierwszego zespołu. Działacze mieli jednak problem z pozyskiwaniem wsparcia prywatnych sponsorów.

MKS kończy swoją przygodę z seniorską piłką ręczną po blisko 7 latach. W tym czasie udało się m.in. awansować do I ligi i skutecznie się w niej utrzymywać. Teraz klub skupi się na szkoleniu młodzieży. Pełną treść oświadczenia można znaleźć tutaj.

Na parkietach I ligi występować będą zawodnicy Grunwaldu Poznań.

  • Aktualizacja
    środa, 10.08.2016 r., godz. 11.24
    Aktualizacja
    środa, 10.08.2016 r., godz. 11.24
    MKS wnioskował o ponad 0,5 miliona dotacji na sezon 2016/17. Miasto przyznało 200 tys., czyli o 60 tys. więcej niż w poprzednich rozgrywkach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami IMGW. Również dla Poznania!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro