Reklama
Reklama

Walka o bokserskie mistrzostwo świata w Poznaniu? Inne miasta również chcą ją zorganizować

fot. PAP/Tytus Żmijewski

Fundacja Wielkopolski Boks poinformował w piątek o spotkaniu dotyczącym organizacji w Poznaniu walki o mistrzostwo świata federacji WBO. Zainteresowane tym wydarzeniem są również inne miasta.

- W dniu dzisiejszym Zarząd Fundacji Wielkopolski Boks spotkał się z Panem Piotrem Wernerem z grupy promotorskiej Sferis KnockOut Promotions oraz Prezydentem Arkadiuszem Stasicą w celu omówienia warunków organizacji walki Krzysztofa Głowackiego z Oleksandrem Usykiem o Mistrzostwo Świata Federacji WBO w poznańskiej Hali Arena przy ul. Wyspiańskiego 33. Wieczór ten byłby nie tylko potyczką gigantów, ale również Ambasadora Fundacji - Patryka Szymańskiego oraz pięściarzy związanych z Fundacją Wielkopolski Boks - napisano na profilu fundacji w serwisie Facebook (pisownia oryginalna).

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Walczący w kategorii junior ciężkiej Głowacki to jedyny obecnie Polak wśród zawodowych mistrzów świata. Tytuł zdobył w sierpniu ubiegłego roku pokonując Marco Hucka. W połowie kwietnia obronił pas w starciu ze Steve"em Cunninghamem.

Promotorzy "Główki" chcą zorganizować walkę w Polsce, ponieważ pięściarz jest - biorąc pod uwagę sukcesy - wciąż mało znany w swoim kraju. Poznań to z pewnością mocny gracz w wyścigu do miana gospodarza tego wydarzenia, choć brak nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej nie ułatwia zadania. Fanem sportów walki jest Jacek Jaśkowiak - to za jego kadencji pierwszy raz w stolicy Wielkopolski zagościła federacja KSW.

Przetarg odbędzie się 9 czerwca, a minimalna kwota zabezpieczeń finansowych to 300 tysięcy dolarów. Rywalem Poznania jest m.in. Bydgoszcz.- Robimy, co w naszej mocy, żeby polscy kibice znów mogli obejrzeć na żywo walkę o mistrzostwo świata. Dziś na przykład odbyłem ciekawą rozmowę w sprawie organizacji imprezy na stadionie bydgoskiego Zawiszy. Rozmawiamy także z innymi miastami, ale z władzami Bydgoszczy mamy miłe doświadczenia z przeszłości. Nie da się ukryć, że na organizację walki o pas potrzebne są duże fundusze - powiedział w rozmowie z ringpolska.pl Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów Głowackiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro