Reklama
Reklama

Jan Urban: nie zregenerowaliśmy się dobrze po meczu z FC Basel

fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

Na pomeczowej konferencji prasowej trener Jan Urban przyznawał, że gra jego zespołu nie wyglądała najlepiej. Winą za ten stan rzeczy obarczał zmęczenie po czwartkowym spotkaniu pucharowym.

Kolejorz pokonał Zagłębie Lubin 2:0. - Szybko strzelona bramka ułatwiła nam zadanie. Wydaje mi się, że mieliśmy więcej sytuacji, aby wygrać spotkanie i uważam, że zdobyliśmy trzy punkty zasłużenie. Przypominam sobie dwie dobre okazje gości, a my poza sytuacjami bramkowymi mieliśmy jeszcze kilka innych szans - komentował Jan Urban.
Trener podkreślał, że nie najlepszy stan murawy miał wpływ na poczynania obu zespołów. Ważny był także czynnik fizyczny. - Nie zregenerowaliśmy się dobrze po meczu z FC Basel. Było to widać w naszej grze. Nie mieliśmy odpowiedniej liczy zawodników, aby rotować. Wiem, ze wsadziłem Douglasa na minę ustawiając go na skrzydle, ale chciałem dać odpocząć innym zawodnikom, którzy byli zmęczeni - tłumaczył trener.
Pod koniec spotkania na prawym skrzydle grał Tomasz Kędziora, a Dawid Kownacki pełnił funkcję obrońcy. - Kędziora miał uraz i dlatego w ostatnich minutach grał z przodu, a Kownacki cofnął się do obrony - tłumaczył Jan Urban.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro