Reklama
Reklama

PSŻ Poznań ma sponsorów tytularnych. Pierwsze zawody już w czerwcu

fot. Piotr Sagalara

W czerwcu po raz pierwszy od kilku lat na Golęcinie rozegrane zostaną oficjalne zawody żużlowe. W sumie będzie ich w sezonie 2015 sześć.

Choć Skopiony nie startują w rozgrywkach ligowych, działaczom udało się pozyskać sponsorów tytularnych. W sezonie 2015 zawodnicy reprezentujący drużynę ze stolicy Wielkopolski startować będą pod szyldem Lechma Oskar PSŻ Poznań.

10 czerwca w Poznaniu rozegrany zostanie półfinał Brązowego Kasku (rywalizują w nim zawodnicy do 19. roku życia). W wakacje PSŻ zorganizuje cykl indywidualnych turniejów towarzyskich. - Ich obsada nie jest jeszcze znana. Zaprosimy takich zawodników, na jakich będzie nas stać - komentował prezes Arkadiusz Ładziński. Imprezy zaplanowane zostały na 11 lipca oraz 2 i 30 sierpnia. - Rozegrane zostaną podczas nich również biegi memoriałowe Tomasza Wójtowicza oraz Grzegorza Knappa - dodał Ładziński.

Motocykle zawarczą na Golęcinie również 5 i 15 września, przy okazji kolejnych zawodów towarzyskich oraz rundy Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski .

W piątek nastąpić ma techniczny odbiór obiektu, dzięki czemu możliwe będą treningi. Żużlowcy mają pojawić się w Poznaniu jeszcze przed 10 czerwca. Wszystko po to, aby świeżo ułożony tor był optymalnie przygotowany do rywalizacji. Został już również ogłoszony przetarg na montaż plastikowych siedzisk. W ramach środków z budżetu obywatelskiego ma pojawić się ich ok. 3000.

Na konferencji zabrakło przedstawicieli miasta. Mimo to prezes Ładziński zapewnił, że klub ma pełne wsparcie prezydenta Jacka Jaśkowiaka, o czym świadczyć ma m.in. honorowy patronat nad planowanym cyklem turniejów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
34.01 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro