Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 0
Reklama

PSŻ Poznań ma sponsorów tytularnych. Pierwsze zawody już w czerwcu

sk
czwartek, 14.05.2015 r.
godz. 13.58
sk | czwartek, 14.05.2015 r., godz. 13.58
PSŻ Poznań ma sponsorów tytularnych. Pierwsze zawody już w czerwcu
fot. Piotr Sagalara

W czerwcu po raz pierwszy od kilku lat na Golęcinie rozegrane zostaną oficjalne zawody żużlowe. W sumie będzie ich w sezonie 2015 sześć.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Choć Skopiony nie startują w rozgrywkach ligowych, działaczom udało się pozyskać sponsorów tytularnych. W sezonie 2015 zawodnicy reprezentujący drużynę ze stolicy Wielkopolski startować będą pod szyldem Lechma Oskar PSŻ Poznań.

10 czerwca w Poznaniu rozegrany zostanie półfinał Brązowego Kasku (rywalizują w nim zawodnicy do 19. roku życia). W wakacje PSŻ zorganizuje cykl indywidualnych turniejów towarzyskich. - Ich obsada nie jest jeszcze znana. Zaprosimy takich zawodników, na jakich będzie nas stać - komentował prezes Arkadiusz Ładziński. Imprezy zaplanowane zostały na 11 lipca oraz 2 i 30 sierpnia. - Rozegrane zostaną podczas nich również biegi memoriałowe Tomasza Wójtowicza oraz Grzegorza Knappa - dodał Ładziński.

Motocykle zawarczą na Golęcinie również 5 i 15 września, przy okazji kolejnych zawodów towarzyskich oraz rundy Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski .

W piątek nastąpić ma techniczny odbiór obiektu, dzięki czemu możliwe będą treningi. Żużlowcy mają pojawić się w Poznaniu jeszcze przed 10 czerwca. Wszystko po to, aby świeżo ułożony tor był optymalnie przygotowany do rywalizacji. Został już również ogłoszony przetarg na montaż plastikowych siedzisk. W ramach środków z budżetu obywatelskiego ma pojawić się ich ok. 3000.

Na konferencji zabrakło przedstawicieli miasta. Mimo to prezes Ładziński zapewnił, że klub ma pełne wsparcie prezydenta Jacka Jaśkowiaka, o czym świadczyć ma m.in. honorowy patronat nad planowanym cyklem turniejów.

Reklama