Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Cross Duathlon: XDU rozpoczęło sezon w Lasku Marcelińskim

sk
poniedziałek, 23.03.2015 r.
godz. 11.43
sk | poniedziałek, 23.03.2015 r., godz. 11.43
Cross Duathlon: XDU rozpoczęło sezon w Lasku Marcelińskim
fot. Tomasz Szwajkowski

Ponad 150 osób wystartowało w zawodach Cross Duathlon XDU#10, które zostały rozegrane na terenie Lasku Marcelińskiego. Najszybciej wyznaczoną trasę pokonał Mateusz Tylek i to on zwyciężył w kategorii OPEN. Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Pastwa.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Uczestnicy mieli do pokonania 4 kilometry biegu przełajowego, następnie wsiadali na rowery MTB i wyruszali na 18 kilometrową pętlę, a rywalizację kończyły jeszcze 2 kilometry biegu.

Wszyscy pokonują tę samą trasę, ale rywalizacja była podzielona na kilka kategorii wiekowych. Ponadto osobne klasyfikacje obejmowały Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Cross Duathlonie, Puchar Medservis i Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Harcerzy.

Ponadto XDU#10 oraz kolejne tegoroczne imprezy spod tego szyldu wchodzą w skład Pucharu Wielkopolski w Cross Duathlonie. Do klasyfikacji liczyć będą się trzy najlepsze starty danego zawodnika.

Szczegółowe wyniki zawodów wraz z podziałem na kategorie znaleźć można tutaj. XDU#11 odbędzie się 17 maja na terenie Księżych Gór w Pniewach. Dokładniejsze informacje na temat tej imprezy nie są jeszcze znane.

Reklama