Cross Duathlon: XDU rozpoczęło sezon w Lasku Marcelińskim

Ponad 150 osób wystartowało w zawodach Cross Duathlon XDU#10, które zostały rozegrane na terenie Lasku Marcelińskiego. Najszybciej wyznaczoną trasę pokonał Mateusz Tylek i to on zwyciężył w kategorii OPEN. Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Pastwa.

Uczestnicy mieli do pokonania 4 kilometry biegu przełajowego, następnie wsiadali na rowery MTB i wyruszali na 18 kilometrową pętlę, a rywalizację kończyły jeszcze 2 kilometry biegu.

Wszyscy pokonują tę samą trasę, ale rywalizacja była podzielona na kilka kategorii wiekowych. Ponadto osobne klasyfikacje obejmowały Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Cross Duathlonie, Puchar Medservis i Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Harcerzy.

Ponadto XDU#10 oraz kolejne tegoroczne imprezy spod tego szyldu wchodzą w skład Pucharu Wielkopolski w Cross Duathlonie. Do klasyfikacji liczyć będą się trzy najlepsze starty danego zawodnika.

Szczegółowe wyniki zawodów wraz z podziałem na kategorie znaleźć można tutaj. XDU#11 odbędzie się 17 maja na terenie Księżych Gór w Pniewach. Dokładniejsze informacje na temat tej imprezy nie są jeszcze znane.