Reklama
Reklama

Cross Duathlon: XDU rozpoczęło sezon w Lasku Marcelińskim

fot. Tomasz Szwajkowski

Ponad 150 osób wystartowało w zawodach Cross Duathlon XDU#10, które zostały rozegrane na terenie Lasku Marcelińskiego. Najszybciej wyznaczoną trasę pokonał Mateusz Tylek i to on zwyciężył w kategorii OPEN. Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Pastwa.

Uczestnicy mieli do pokonania 4 kilometry biegu przełajowego, następnie wsiadali na rowery MTB i wyruszali na 18 kilometrową pętlę, a rywalizację kończyły jeszcze 2 kilometry biegu.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Wszyscy pokonują tę samą trasę, ale rywalizacja była podzielona na kilka kategorii wiekowych. Ponadto osobne klasyfikacje obejmowały Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Cross Duathlonie, Puchar Medservis i Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Harcerzy.

Ponadto XDU#10 oraz kolejne tegoroczne imprezy spod tego szyldu wchodzą w skład Pucharu Wielkopolski w Cross Duathlonie. Do klasyfikacji liczyć będą się trzy najlepsze starty danego zawodnika.

Szczegółowe wyniki zawodów wraz z podziałem na kategorie znaleźć można tutaj. XDU#11 odbędzie się 17 maja na terenie Księżych Gór w Pniewach. Dokładniejsze informacje na temat tej imprezy nie są jeszcze znane.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro