Siatkarskie derby dla SKF KS Poznań

W trzecioligowych derbach siatkarek SKF KS Poznań gładko pokonał zespół UKS ZSMS Poznań. Wygrana gospodyń tego pojedynku nie podlegała żadnej dyskusji.

Początek spotkania to zła gra siatkarek SKf, które do stanu 3:3 popełniły za dużo własnych błędów. Zdenerwował się wówczas trener Zbigniew Woźniak i poprosił o przerwę. Czas zmobilizował jego zawodniczki, które rozbiły zespół UKS ZSMS Poznań 25:12, obejmując prowadzenie w spotkaniu 1:0.

W drugiej partii obraz gry był bliźniaczy, a ze względu na wynik seta trener Woźniak pozwolił na pokazanie się na boisku wszystkim zawodniczkom z szerokiej kadry meczowej. Nie zmieniło to obrazu seta, w którym przyjezdne zostały zdeklasowane 25:15.

Trzeci set miał być ratunkiem dla przyjezdnych, ale gościom zabrakło po prostu umiejętności, aby się podnieść i pomimo zmian siatkarki SKF KS Poznań finiszowały z bardzo pewną i zasłużoną wygraną w secie 25:17 oraz całym spotkaniu 3:0.

Drużyna SKF KS Poznań z dorobkiem 22 punktów zajęła drugie miejsce w finale fazy zasadniczej w rozgrywkach trzeciej ligi i w dniach 10 i 17.01.2015 wystąpi w finale rozgrywek o Mistrzostwo Wielkopolski.

SKF KS Poznań - UKS ZSMS Poznań 3:0(25:12, 25:15, 25:17)

Skład SKF: Pierzchała(c), Barwicka, Nowak, Geremek, Radzewicz, Ngamayama, Przybylska(l) oraz: Latanowicz(l), Zakrzewska, Gębalska, Mikolajczak, Kohut.

Trenerzy SKF: Zbigniew Woźniak i Danuta Majcher.