Reklama
Reklama

Kiedy ligowy żużel powróci na Golęcin?

fot. archiwum epoznan.pl

Jak już informowaliśmy, w sobotę odbędzie się piknik "Sportowy Golaj z Lechmą", podczas którego na Golęcin powrócą motocykle żużlowe. Plany działaczy PSŻ Poznań są jednak dużo bardziej rozległe.

Po raz ostatni Skorpiony brały udział w rozgrywkach ligowych w sezonie 2011. Klub miał jednak ogromne problemy finansowe i w 2012 roku nie przystąpił już do rozgrywek ligowych. Od kilku lat czynione są starania, aby poważny żużel znów zagościł na Golęcinie. Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższym sezonie stolica Wielkopolski reprezentowana będzie w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski. - Plany są takie, żebyśmy wystawili drużynę w MDMP. Oprócz tego chcemy zorganizować również kilka turniejów indywidualnych. Nie mówimy nic na wyrost, nie chcemy za dużo obiecywać. Najważniejsze jest to, żeby żużel powrócił do Poznania i się zadomowił, bo wiemy, że kibice będą na niego przychodzić - powiedział Arkadiusz Ładziński, prezes PSŻ. - Chodzi o to, żeby kibice po wyjściu ze stadionu mieli poczucie dobrze spędzonego czasu i z utęsknieniem wyczekiwali kolejnych zawodów - dodał.

Działacz potwierdził, że PSŻ chce wystawić drużynę w rozgrywkach II ligi żużlowej w sezonie 2016. Nic nie będzie jednak robione bez odpowiedniego przygotowania. - Mamy takie plany. Wrócę jednak do słów, które powiedziałem już kiedyś: "Stop wirtualności, start realności". Mówiłem wtedy ogólnie o żużlu i chciałbym, aby tak było w całej dyscyplinie. Wszystko musi być poukładane w taki sposób, żeby po sezonie można było spojrzeć wszystkim prosto w oczy. Podchodząc do tematu ligi musimy mieć solidne zaplecze sponsorsko-organizacyjne - zastrzegł Ładziński.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro