Reklama
Reklama

Siatkarki SKF KS Poznań krok od medalu

fot. Michał Sułkowski
fot. Michał Sułkowski

Aleksandra Choromańska i Julia Grudzińska z SKF KS Poznań wystąpiły w Turnieju Finałowym Mistrzostw Wielkopolski w mini siatkówce dziewczynek w ramach realizacji projektu Kinder+ Sport i zajęły szóste miejsce.

Od kilku lat w całym kraju realizowany jest projekt Kinder+ Sport, którego celem jest aktywizacja młodzieży szkolnej i zaszczepienie w niej ducha sportowej rywalizacji poprzez grę w siatkówkę. Wśród startujących ekip w kategorii dziewczynek do Finału Wojewódzkiego awansowały trzy poznańskie zespoły: Energetyk, UKS ZSMS i SKF KS.

Najlepiej zaprezentowały się Aleksandra Choromańska i Julia Grudzińska z SKF KS Poznań, które w fazie grupowej zmierzyły się z TKS Siatkarz Jarocin, UKS ZSMS Poznań oraz SP Wronki i awansowały do grona zespołów walczących o miejsca 1-6. Podopieczne Damiana Gapika najpierw przegrały z Siatkarzem Koło i w kolejnym meczu zmierzyły się z Dwójką Stęszew, a zwycięstwo gwarantowało walkę o brązowy medal. Poznanianki po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu uległy 1:2.

Ostatecznie duet z SKF KS Poznań zajął wysokie szóste miejsce, a awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski wywalczyły dziewczynki ze Środy Wielkopolskiej. Wyjazd zawodniczek na Turniej Finałowy Mistrzostw Wielkopolski w Jarocinie współfinansowany był ze środków Wydziału Sportu Miasta Poznania.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro