PTH Poznań mistrzem II ligi PZHL

Poznańskie Towarzystwo Hokejowe wygrało z Żółwiami Piła 3:1 spotkanie finałowe II ligi hokeja na lodzie PZHL i uzyskało prawo gry w I lidze, ale najprawdopodobniej z powodu braku sponsora zrezygnuje z awansu.

Prowadzony przez Pawła Mateję zespół PTH Poznań w ostatnich latach zdominował rozgrywki II ligi hokeja na lodzie PZHL, ale w tym sezonie było już inaczej. Sporo problemów PTH sprawiły Żółwie Piła, z którymi poznaniacy zmierzyli się w finale. Pierwsza tercja była bardzo wyrównana i zacięta, a o wyniku spotkania zadecydowała kolejna odsłona. PTH zdobyło trzy bramki, a na listę strzelców wpisali się: Snorri Sigurbjørnsson, Markus Kronblad i Henri Peltola. Żółwie zdołały odpowiedzieć tylko jednym trafieniem w trzeciej kwarcie i do wywalczenia korzystnego rezultatu zabrakło im czasu.

- Dziękujemy wszystkim naszym sympatykom za doping i wsparcie z trybun przez cały ten sezon. Liczymy, że w nowym sezonie wasza liczba będzie jeszcze większa i razem będziemy mogli walczyć o najwyższe trofea - mówi Maciej Młodzik.

Sezon na trzecim miejscu zakończyła drużyna WTH Wrocław, która w półfinale przegrała z PTH Poznań po serii rzutów karnych. Niestety żaden z zawodników PTH nie otrzymał indywidualnej nagrody, a tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Alive Reussite z Hockey Club Poznań.