Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
21 9

PTH Poznań mistrzem II ligi PZHL

tww
wtorek, 25.03.2014 r.
godz. 21.41
tww | wtorek, 25.03.2014 r., godz. 21.41
PTH Poznań mistrzem II ligi PZHL
fot. Elżbieta Skowron - archiwum epoznan.pl

Poznańskie Towarzystwo Hokejowe wygrało z Żółwiami Piła 3:1 spotkanie finałowe II ligi hokeja na lodzie PZHL i uzyskało prawo gry w I lidze, ale najprawdopodobniej z powodu braku sponsora zrezygnuje z awansu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1018 hPa
JUTRO
pogoda
21°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1013 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prowadzony przez Pawła Mateję zespół PTH Poznań w ostatnich latach zdominował rozgrywki II ligi hokeja na lodzie PZHL, ale w tym sezonie było już inaczej. Sporo problemów PTH sprawiły Żółwie Piła, z którymi poznaniacy zmierzyli się w finale. Pierwsza tercja była bardzo wyrównana i zacięta, a o wyniku spotkania zadecydowała kolejna odsłona. PTH zdobyło trzy bramki, a na listę strzelców wpisali się: Snorri Sigurbjørnsson, Markus Kronblad i Henri Peltola. Żółwie zdołały odpowiedzieć tylko jednym trafieniem w trzeciej kwarcie i do wywalczenia korzystnego rezultatu zabrakło im czasu.

- Dziękujemy wszystkim naszym sympatykom za doping i wsparcie z trybun przez cały ten sezon. Liczymy, że w nowym sezonie wasza liczba będzie jeszcze większa i razem będziemy mogli walczyć o najwyższe trofea - mówi Maciej Młodzik.

Sezon na trzecim miejscu zakończyła drużyna WTH Wrocław, która w półfinale przegrała z PTH Poznań po serii rzutów karnych. Niestety żaden z zawodników PTH nie otrzymał indywidualnej nagrody, a tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Alive Reussite z Hockey Club Poznań.

Klasyfikacja końcowa II ligi hokeja na lodzie:
1. Poznańskie Towarzystwo Hokejowe
2. Żółwie Piła
3. WTH Wrocław
4. Orlik Opole
5. Club Poznań
6. WTH Września
7. Mamuty Poznań
8.  Orły Oleśnica,
9. Dzikie Krokodyle
10. Wilki Śrem