Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

PTH Poznań mistrzem II ligi PZHL

tww
wtorek, 25.03.2014 r.
godz. 21.41
tww | wtorek, 25.03.2014 r., godz. 21.41
PTH Poznań mistrzem II ligi PZHL
fot. Elżbieta Skowron - archiwum epoznan.pl

Poznańskie Towarzystwo Hokejowe wygrało z Żółwiami Piła 3:1 spotkanie finałowe II ligi hokeja na lodzie PZHL i uzyskało prawo gry w I lidze, ale najprawdopodobniej z powodu braku sponsora zrezygnuje z awansu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

Prowadzony przez Pawła Mateję zespół PTH Poznań w ostatnich latach zdominował rozgrywki II ligi hokeja na lodzie PZHL, ale w tym sezonie było już inaczej. Sporo problemów PTH sprawiły Żółwie Piła, z którymi poznaniacy zmierzyli się w finale. Pierwsza tercja była bardzo wyrównana i zacięta, a o wyniku spotkania zadecydowała kolejna odsłona. PTH zdobyło trzy bramki, a na listę strzelców wpisali się: Snorri Sigurbjørnsson, Markus Kronblad i Henri Peltola. Żółwie zdołały odpowiedzieć tylko jednym trafieniem w trzeciej kwarcie i do wywalczenia korzystnego rezultatu zabrakło im czasu.

- Dziękujemy wszystkim naszym sympatykom za doping i wsparcie z trybun przez cały ten sezon. Liczymy, że w nowym sezonie wasza liczba będzie jeszcze większa i razem będziemy mogli walczyć o najwyższe trofea - mówi Maciej Młodzik.

Sezon na trzecim miejscu zakończyła drużyna WTH Wrocław, która w półfinale przegrała z PTH Poznań po serii rzutów karnych. Niestety żaden z zawodników PTH nie otrzymał indywidualnej nagrody, a tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Alive Reussite z Hockey Club Poznań.

Klasyfikacja końcowa II ligi hokeja na lodzie:
1. Poznańskie Towarzystwo Hokejowe
2. Żółwie Piła
3. WTH Wrocław
4. Orlik Opole
5. Club Poznań
6. WTH Września
7. Mamuty Poznań
8.  Orły Oleśnica,
9. Dzikie Krokodyle
10. Wilki Śrem

Reklama