Reklama
Reklama

Cykl biegów Poznaj Poznań Nocą za nami

fot. Stowarzyszenie Biegaj z Mapą
fot. Stowarzyszenie Biegaj z Mapą

Zwycięstwem Roberta Banacha z Grunwaldu Poznań zakończyła się druga edycja cyklu biegów na orientację "Poznaj Poznań Nocą", której finał odbył się na terenie MTP.

- W finałowym etapie na starcie zjawiło się ponad 230 osób, co stawia Poznań w porównaniu z Wrocławiem, Warszawą, Łodzią czy Szczecinem gdzie też organizowane są zawody propagujące bieg na orientacje, na pierwszym miejscu pod względem frekwencji - relacjonuje kierownik zawodów, Łukasz Nowacki

Drugą edycje "Poznaj Poznań Nocą" w kategorii "elita" wygrał Robert Banach z Grunwaldu Poznań, drugie miejsce wywalczył Franek Galla z Azymutu Mochy, a trzecie Jacek Galla także z Azymutu Mochy. W kategorii "średniacy" najlepiej zaprezentował się Paweł Jusik ze Swarzędza, drugi był Gracjan Cupryś, a trzecie miejsce wywalczyła Julia Seidel. Natomiast pierwsze miejsce w kategorii "początkujący" wywalczył Wojciech Jankowski.

- Kolejny raz możemy powtórzyć, że biegi na orientacje, to wspaniała zabawa i sport dla każdego, co potwierdzają zawodnicy uczestniczący na naszych zawodach. Jako organizatorzy cieszymy się, że oprócz mieszkańców Poznania na zawody przyjeżdżają reprezentacji Wrocławia, Warszawy, Łodzi a także wielkopolskich miast -
mówi Bartłomiej Krause ze Stowarzyszenia Biegaj z Mapą.

Wszystkich zaciekawionych biegami na orientacje odsyłamy na stronę poznajpoznan.com, gdzie już niedługo pojawią się informacje na temat kolejnych tym razem wiosenno-letnich zawodów.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro