Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3

Murawski z Lecha odszedł do Pogoni

tww
wtorek, 25.02.2014 r.
godz. 14.39
tww | wtorek, 25.02.2014 r., godz. 14.39
Murawski z Lecha odszedł do Pogoni
fot. mat. prasowe / Pogoń Szczecin

Były kapitan Lecha Poznań Rafał Murawski podpisał 2,5-letnią umowę z Pogonią Szczecin. - Widzę tutaj fajny zespół, który świetnie zaczął rundę rewanżową. Myślę, że możemy być spokojni o wyniki - mówił po podpisaniu kontraktu z Pogonią, Rafał Murawski.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
4°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Rafał Murawski pod koniec minionego tygodnia rozwiązał za porozumieniem stron kończący się w czerwcu tego roku kontrakt z Lechem Poznań. Na decyzję byłego reprezentanta Polski i kapitana Kolejorza wpłynęła decyzja zarządu klubu, który po tzw. „aferze jarocińskiej” zesłał Murawskiego do zespołu rezerw.


We wtorek Murawski podpisał 2,5-letnią umowę z Pogonią Szczecin, zostając jej piątym zimowym wzmocnieniem. W zespole Dariusza Wdowczyka będzie występował z numerem „6”. - Klub ze Szczecina dał mi możliwość gry i rozwoju. Za to jestem wdzięczny i dlatego też tutaj jestem. Widzę tutaj fajny zespół, który świetnie zaczął rundę rewanżową. Myślę, że możemy być spokojni o wyniki - mówił po podpisaniu kontraktu z Pogonią Szczecin, Rafał Murawski. Pogoń rozpoczęła rundę wiosenną od zwycięstw: na wyjeździe z Lechią Gdańsk 3:2 i na własnym stadionie z Lechem Poznań 5:1.

Przypomnijmy, że Rafał Murawski był jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy Lecha Poznań. Otrzymywał rocznie ok. 350 tys. euro. Z klubem związany był od 2006 roku z przerwą na występ w zespole Rubin Kazań. W sumie ma na koncie ponad 200 spotkań w barwach Kolejorza. Najsłynniejszą bramkę zdobył w spotkaniu Lecha Poznań z Austrią Wiedeń, która zapewniła awans do fazy grupowej Pucharu UEFA.