Reklama
Reklama

Studenci rywalizowali we wspinaczce sportowej

fot. Tomsz Buczyński

Blisko 100 osób rywalizowało w miniony weekend w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski we wspinaczce sportowej. Najlepsze okazała się drużyna Politechniki Poznańskiej.

Na poznańskiej ścianie wspinaczkowej "Climbing Spot" aż 32 drużyny z 8 szkół wyższych walczyło o jak najlepszy wynik w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski we wspinaczce sportowej. Studenci rywalizowali na 15 bulderach (drogach wspinaczkowych), na których pokonanie mieli 105 minut. Dzięki odpowiednio dobranym poziomie trudności dróg, zawody były atrakcyjne zarówno dla najlepszych, jak i tych mniej zaawansowanych uczestników.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Mistrzostwa z dużą przewagą, wygrała drużyna Politechniki Poznańskiej, drugi był Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, a trzecie miejsce zajęła Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Tuż za podium znalazła reprezentacja Uniwersytetu Medycznego. Dodatkowe gratulacje należą się najlepszemu zawodnikowi Arturowi Podolskiemu oraz najlepszej studentce Marcie Wierszyłowskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Złe powietrze w Poznaniu. Wprowadzono zakaz stosowania paliw stałych
17℃
3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
41.92 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro