Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Piłkarze Lecha z Finlandii zachęcali do gry w hokeja

tww
niedziela, 12.01.2014 r.
godz. 20.01
tww | niedziela, 12.01.2014 r., godz. 20.01
Piłkarze Lecha z Finlandii zachęcali do gry w hokeja
fot. www.lechpoznan.pl/LechPoznań

Piłkarze Lecha Poznań obrońca Paulus Arajuuri i pomocnik Kasper Hamalainen, którzy pochodzą z Finlandii, zachęcali poznaniaków do korzystania z Lodowiska „Ligawa przy Bułgarskiej” i gry w hokeja.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

- Pierwszy raz byłem na lodowisku w wieku 4-5 lat, potem w szkole regularnie graliśmy w hokeja na lodzie. W Finlandii każde dziecko jeździ na łyżwach i jest to nasz sport numer jeden. Zajęcia z hokeja na lodzie odbywają się nawet w ramach szkolnego w-fu - powiedział Kasper Hamalainen z Lecha Poznań, który na Lodowisku „Ligawa przy Bułgarskiej” najpierw prezentował jak prowadzić krążek, a później z najmłodszymi łyżwiarzami jeździł wężykiem wokół lodowiska.

Wzbudzał tym większe zainteresowanie, że miał na sobie strój profesjonalnego hokeisty. Razem z nim ślizgało się 150 osób, drugie tyle obserwowało reprezentanta Finlandii zza band lodowiska. Do gry w hokeja zachęcał również Paulus Arajuuri, który z powodu niezbyt poważnej kontuzji łyżew nie założył. Dla wielu osób to była idealna wręcz okazja do bliższego poznania nowego stopera Kolejorza, który rozdawał autografy, pozował do zdjęć, a nawet zagrał w piłkarzyki.

- Dzisiaj akurat nie mam na sobie łyżew, choć w przeszłości również grałem w hokeja. Cieszę się, że przyszło tak dużo osób i mogłem poznać fanów Lecha Poznań -
powiedział Paulus Arajuuri z Lecha Poznań.

Przypomnijmy, że Lodowisko „Ligawa przy Bułgarskiej” znajduje się w Strefie Sportu INEA Stadionu i jest otwarte przez cały tydzień. W tygodniu od godz. 15 do godz. 21, a w weekend od godz. 10.15 do godz. 21.30. Na miejscu można m.in.: wypożyczyć łyżwy i kask, skorzystać z szafek, ostrzyć łyżwy czy wypożyczyć pingwina do nauki jazdy.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama