Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Hokejowe derby Poznania dla PTH

tww
niedziela, 24.11.2013 r.
godz. 21.38
tww | niedziela, 24.11.2013 r., godz. 21.38
Hokejowe derby Poznania dla PTH
PTH - Dzikie Krokodyle Poznań 27:3 - fot. Elżbieta Skowron

Poznańskie Towarzystwo Hokejowe rozbiło na Lodowisku Chwiałka zespół Dzikie Krokodyle Poznań 27:3 i zajmuje pozycję wicelidera II ligi PZHL. - Chcemy wystartować w I lidze - mówi trener PTH, Paweł Mateja.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

Od początku powstania II ligi hokeja na lodzie PZHL (początkowo amatorska liga bez patronaty PZHL) zespół Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego jest zdecydowanym faworytem rozgrywek, ale z powodu braku środków finansowych nigdy nie zdecydował się na grę w I lidze. W niedzielę w derbach Poznania podopieczni Pawła Mateja zmierzyli się na Lodowisku Chwiałka z Dzikimi Krokodylami Poznań i już po pierwszej tercji mogli świętować zwycięstwo, gdyż prowadzili aż 9:0. Ostatecznie PTH wygrało to spotkanie 27:3.

- Naszym marzenie jest wystąpienie w I lidze i bardzo chcemy przy sprzyjających okolicznościach wystartować w tych rozgrywkach. W naszym składzie jest kilku zagranicznych hokeistów, którzy bardzo dużo wnoszą do zespołu, a wszyscy ciężko pracują na treningach - mówi trener Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego, Paweł Mateja. Jeśli PTH wygra rozgrywki II ligi otrzyma prawo gry w wyższej klasie rozgrywkowej, ale będzie wtedy potrzebował zwiększyć swój budżet do kwoty 300 tys. zł.

Następne spotkanie Poznańskie Towarzystwo Hokejowe rozegra na Lodowisku Chwiałka w sobotę, 30 listopada 2013 roku o godz. 21.00, a rywalem będzie zespół Orlik Opole. Wstęp na mecz jest bezpłatny.
 

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama