Reklama
Reklama

Zobacz nocne biegi na os. Lecha

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Ponad 200 osób wystartowało w drugim nocnym biegu na orientację z cyklu "Poznaj Poznań Nocą", który odbył się na os. Lecha.

Biegi na orientację, to mało znana jeszcze w Polsce dyscyplina sportowa, która cieszy się dużą popularnością w krajach skandynawskich. Zawodnik posługując się mapą, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę, zaliczając w odpowiedniej kolejności punkty kontrolne. Warianty przebiegu miedzy punktami kontrolnymi zawodnik ustala sam, a uczestnicy rywalizują w kilku kategoriach od biegu dzieci aż po bieg zaprawionych w startach biegaczy.

Drugi bieg kolejnej edycji cyklu "Poznaj Poznań Nocą" odbył się w ostatnią środę na os. Lecha. Na starcie pojawiło się aż 214 zawodników, a pierwszy trasę o długości blisko 5 km pokonał Mikołaj Dutkowski z UKS Arkady Raszków. Drugi był Robert Banach z WKS Grunwald Poznań, a trzeci Remik Nowak z KS Hades. Najlepsza wśród kobiet ponownie okazała się Paulina Dudzińska z klubu UKS Arkady Raszków.

- Nas organizatorów cieszy coraz większa frekwencja na zawodach. Na każdych zawodach mamy duży wachlarz zawodników, gdyż startują grupy przyjaciół, rodziny, amatorzy oraz aktywni biegacze. Na zmęczonych ale uśmiechniętych zawodników na mecie czekała woda oraz świeżutkie słodkości. Na zakończenie zawodów odbyło sie losowanie nagród wśród wszystkich uczestników ufundowanych przez naszych sponsorów - informuje współorganizator wydarzenia, Bartłomiej Krause.

Zgłoszenia do każdego biegu przyjmowane są po przez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.poznajpoznan.com. Wszystkie informacje o zawodach, jak i obiegach na orientacje znajdą państwo na stronie www.poznajpoznan.com oraz www.facebook.com/poznajpoznan .

Impreza składa się z 5 etapów (start zawsze o 19:00):
- 23.10.2013 os. Jana III Sobieskiego, zakończony
- 13.11.2013 os. Lecha, zakończony
- 11.12.2013 Zawady
- 15.01.2014 os. Armii Krajowej
- 26.02.2014 finał

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro