Reklama
Reklama

Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Lech Poznań zaprasza wszystkie dzieci na Piknik "Dzieci przejmują stadion", który odbędzie się oczywiście 1 czerwca. Na dzieci i ich rodziców czeka wiele atrakcji związanych m.in. z otwarciem Strefy Sportowej przy Stadionie Miejskim.

Piknik rozpocznie się już po godzinie 11.00, a w biegu otworzy go trener Andrzej Kasprzak, który odpowiada za przygotowanie fizyczne piłkarzy Kolejorza. Wszyscy chętni będą mogli wybrać się na przebieżkę śladami pierwszego zespołu Lecha Poznań.

Na wszystkich poznaniaków czeka boisko z naturalną murawą oraz boisko do plażowej piłki nożnej i siatkówki zlokalizowane przy trybunie imienia Białasa. Jednak nie tylko sportowe atrakcje czekają 1 czerwca na poznaniaków. Po raz pierwszy dzieci będą mogły nie tylko zobaczyć gabinet prezesa i trenera Mariusza Rumaka, salę piłkarzy czy biura i sale wykorzystywane na co dzień przez klub, ale także usiąść w fotelu prezesa Lecha Poznań czy dowiedzieć się jak wyglądają posiedzenia komitetu transferowego.

Ponadto zaplanowano mnóstwo innych sportowych atrakcji. Nie zabraknie gry w mini-tenisa, speedbadmintona, freesbe, lacrosse, siatkówkę, koszykówkę i oczywiście w piłkę nożną. Nie zabraknie też zajęć zumby dla dzieci. Bardziej uzdolnione ruchowo dzieci będą mogły wziąć udział w naborze do Kolejorz Kids, czyli grupy tanecznej, którą prowadzą Kolejorz Girls.

Przed Stadionem Miejskim powstanie miasteczko dmuchanych zamków, w którym na najmłodszych czekać będą animatorzy zabaw. Niedaleko czekać będą wozy strażackie otwarte dla wszystkich chętnych. W strefie klubowej Lecha Poznań na zwiedzających czekać będą koziołki Ejber i Gzub. Piknik "Dzieci przejmują stadion" będzie trwał od godziny 11.00 do 15.00. Wejście od ulicy Bułgarskiej i Ptasiej. Parking od ul. Ptasiej będzie otwarty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro