Reklama
Reklama

Rusza cykl biegów na orientację "Poznaj Poznań z mapą"

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Już w sobotę nad Maltą odbędzie się pierwszy bieg na orientację w ramach nowego cyklu "Poznaj Poznan z mapą". Organizatorzy nadal przyjmują zgłoszenia.

- Cykl ten ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom Poznania i okolic specyfikę dyscypliny sportowej biegów na orientację. Są to pierwsze tego typu zawody przeznaczone dla wszystkich, którzy mają ochotę wystartować z mapą w ręku. Biegi na orientację polegają na jak najszybszym odnalezieniu w terenie, wszystkich punktów kontrolnych. Do pomocy mamy jedynie specjalnie przygotowaną mapę z zaznaczoną trasą. Każdy uczestnik sam decyduje o wyborze wariantu między punktami - czyli o tym jak się poruszać po terenie od punktu do punktu - mówi współorganizator cyklu Łukasz Nowacki.

Na uczestników "Poznaj Poznań z mapą" czekają do wyboru 4 trasy, od najdłuższej i najtrudniejszej technicznie Elity, po trasę najłatwiejszą i najkrótszą - Początkujący. Dodatkowo przygotowano trasę OPEN - prosta i krótka, na którą możemy wybrać się z rodziną lub znajomymi, jest to trasa rekreacyjna bez rywalizacji sportowej.

Każdy bieg w ramach cyklu "Poznaj Poznań z mapą" będzie odbywał się raz w miesiącu, a finał zaplanowany jest na początku września na Termach Maltańskich. Najbliższy bieg w sobotę, 27 kwietnia 2013 roku o godzinie 10.00 na terenach leśnych przy Jeziorze Malta (centrum zawodów zlokalizowane będzie w Pyrland Parku Linowym). Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji na stronie internetowej poznajpoznan.com.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro