Akademicy walczą o podium

KS AZS AWF Poznań - AZS Politechnika Poznańska Pocztowiec 1:4 | fot. Marek Janaszak

Hokeiści na trawie AZS AWF Poznań na otwarcie rundy rewanżowej mistrzostw Polski ulegli Politechnice Poznańskiej 1:4, a w niedzielę pokonali Polonię Środa Wlkp. 4:0.

AZS AWF Poznań przed startem II rundy zajmował w tabeli I ligi szóste miejsce i w pierwszym meczu zmierzył się z AZS Politechnika Poznańska Pocztowiec. Pierwsza połowa akademickich derbów Poznania była wyrównana, ale tuż przed gwizdkiem sędziego na prowadzenie wyszła Politechnika. Po zmianie stron wyżej notowany rywal potwierdził swoją przewagę i wygrał spotkanie 4:1.

W niedzielę poznaniacy zmierzyli się na własnym obiekcie KS Polonia Środa Wlkp. i znów mieli problem ze zdobyciem gola. Dopiero w drugiej połowie worek z bramkami otworzył Mateusz Hulbój, a AZS AWF wygrał 4:0 i awansował na 5. miejsce w tabeli I ligi MP.

KS AZS AWF Poznań - AZS Politechnika Poznańska Pocztowiec 1:4 (0:1)
Bramki: F.Bratkowski (23) - M.Michnika 2 (27, 60), D.Rachwalski (39), K.Rachwalski (54r).

KS AZS AWF Poznań - KS Polonia Środa Wlkp. 4:0 (0:0)
Bramki: M.Hulbój (40), A.Pacanowski (47r), B.Kosmaczewski (51), F.Bratkowski (54)