PTH Koziołki pokonało Orlika Opole

PTH Koziołki Poznań - Orlik Opole 7:4 | fot. Elżbieta Skowron

Zwycięstwem PTH Koziołki Poznań nad zespołem Orlik Opole 7:4 zakończył się mecz na szczycie grupy zachodniej II ligi hokeja na lodzie. Zobacz zdjęcia.

Spotkanie od samego początku miało emocjonujący przebieg. W pierwszej części gry to poznaniacy dwukrotnie umieścili krążek w bramce zespołu Orlik Opole. Pierwszego gola zdobył szwedzki duet grający w PTH Koziołki Poznań, Markus Kronblad pokonał bramkarza z podania Jespera Aasa. Autorem drugiej bramki był Jesper Aasa, a asysta powędrowała na konto Lukasza Steciuka z Kanady, którego rodzina pochodzi z Polski.

Druga tercja obfitowała w bramki, a wynik tej odsłony otworzył Robert Grochowicz, który zdobył kontaktową bramkę dla Orlika. Następnie Lukasz Steciuk umieścił krążek w bramce gości, a drugą asystę zaliczył Jesper Aasa. Kolejna bramka to indywidualna akcja Piotra Tabisza, ale chwilę później bramkę dla gości zdobył Michał Olczyk. Tercja zakończyła się drugim trafieniem Lukasza Steciuka.

W ostatniej tercji obie drużyny dwa razy pokonały bramkarzy przeciwników, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem poznaniaków 7:4. Dzięki zwycięstwu nad Orlikiem Opolem zespół PTH Koziołki Poznań jest zdecydowanym liderem grupy zachodniej II ligi hokeja na lodzie. Natomiast Orlik tego samego dnia pokonał jeszcze HCP Poznań 15:4 i jest wiceliderem rozgrywek.

PTH Koziołki Poznań - Orlik Opole 7:4 (2:0, 3:2, 2:2)
7:4 - Marus Kronblad

PTH: Łomiński, Sroczyński, Meissner, Żak, Steciuk, Aasa, Kronblad, Peltola, Skorupiński, Jabłoński, Mateja, Tabisz, Cukierski, Fincel, Lipiński, Woźnica, Kaczmarek.

Orlik:
Pawlak, Snera, Jaszczyszyn, Ostrowski, Karwacki C., Karwacki S., Bakalary, Olczyk, Wołoszyński J., Grochowicz, Wołoszyński K., Biegun, Tymków, Biskup, Śmigielski, Wieczorek.