PTH liderem II ligi hokeja na lodzie

PTH Poznań po pierwszych spotkaniach nowego sezonu grupy zachodniej II ligi hokeja na lodzie zajmuje pozycję lidera rozgrywek. W miniony weekend PTH pokonało WTH Wrocław 12:5.

W miniony weekend na nowym Lodowisku "Chwiałka" rozegrano kolejne spotkania grupy zachodniej II ligi hokeja na lodzie. Poznańskie zespoły HCP i PTH zmierzyły się z silnym rywalem - WTH Wrocław. Szczególnie ciekawie zapowiadał się mecz PTH - WTH bowiem spotkały się drużyny, które w ubiegłym sezonie walczyły razem w finale play-off. Wtedy też okazali się lepsi zawodnicy PTH Poznań wygrywając po niezwykle emocjonującym meczu 6:5.

Sobotni mecz również był bardzo widowiskowy, nie zabrakło ostrych starć i pięknych bramek. Przez pierwszą część gry dominowali poznaniacy, prowadząc po pierwszej syrenie 5:0. W drugiej tercji dołożyli kolejne cztery trafienia, a zawodnicy WTH Wrocław umieścili raz krążek w bramce. Trzecia odsłona meczu obfitowała w dużą liczbę kar nałożonych na poznańskich hokeistów, co spowodowało, że tę tercję przegrali wynikiem 3:4. Ostatecznie jednak zwyciężyli poznaniacy i z dorobkiem 9 punktów plasują się na pierwszym miejscu w tabeli. Mecz obejrzało około 140 kibiców, którzy wspaniale dopingowali hokeistów.

Kolejne spotkanie zawodnicy PTH Poznań rozegrają już w najbliższą sobotę, tym razem podejmą drużynę WTH Września. Natomiast w mecz HCP Poznań z WTH Wrocław zakończył się wynikiem 6:11.

PTH Poznań - WTH Wrocław 12:5 (5:0, 4:1, 3:4)

Widzów: ok. 140