Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Lech Poznań ma problemy finansowe?

tww
sobota, 1.12.2012 r.
godz. 12.30
tww | sobota, 1.12.2012 r., godz. 12.30
Lech Poznań ma problemy finansowe?
fot. archiwum epoznan.pl

Lech Poznań znalazł się na czarnej liście klubów, które według UEFA mają problemy finansowe. Klub wydał specjalne oświadczenie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

UEFA uaktualniła listę klubów, które mają zaległości finansowe wobec innych drużyn, własnych pracowników lub instytucji podatkowych i wstrzymała Lechowi Poznań wypłatę pieniędzy za udział w europejskich pucharach w tym sezonie. Według UEFA sytuacja Lecha pogorszyła się między 30 czerwca a 30 września.

Lech Poznań opublikował w tej sprawie specjalne oświadczenie.  - W związku z informacją wydaną dzisiaj przez jednostkę Europejskiej Federacji Piłkarskiej odpowiedzialną za kontrolę finansową (CFCB) KKS Lech Poznań informuje, że w minioną środę klub przesłał pełne wyjaśnienia w tej sprawie do odpowiedniego organu UEFA. KKS Lech Poznań nie posiada obecnie żadnych wymagalnych zobowiązań wobec piłkarzy, pracowników, innych klubów czy urzędów podatkowych - czytamy w oświadczeniu Lecha.

Jednostka kontroli finansowej UEFA przekazała sprawę Lecha Poznań do specjalnego wewnętrznego organu sądowego, który zdecyduje o konsekwencjach niewypełnienia regulaminu.
 

Reklama