Grunwald odpadł z Ligi Mistrzów

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań po przegranym meczu z angielskim Beeston HC 0:6 i remisie z Amsterdam H&BC 2:2 odpadli z Ligi Mistrzów.

W pierwszym spotkaniu Europejskiej Ligi Hokeja (EHL) zawodnicy WKS Grunwald Poznań przegrali z angielskim Beeston HC 0:6 (0:0) i o awansie do dalszej fazy rozgrywek miał zadecydować wynik niedzielnego spotkania z Amsterdam H&BC. Podopieczni Jerzego Wybieralskiego znakomicie zagrali w pierwszej połowie i po dobrze wykonanych krótkich rogach i uderzeniach Tomasza Dutkiewicza prowadzili 2:0. W kolejnych minutach poznaniacy skutecznie bronili prowadzenia, ale w ostatniej akcji pierwszej połowy trafienie zaliczył Taeke Taekema.

Niestety już w 42. minucie drugiej połowy hokeiści z Amsterdamu doprowadzili do remisu, który premiował ich awansem do kolejnej fazy EHL. Poznaniacy mieli szansę na zdobycie zwycięskiej bramki, ale źle wykonali krótki róg, a dobrze broniący się rywale utrzymali korzystny rezultat.

WKS Grunwald Poznań - Amsterdam H&BC 2:2 (2:1)
Bramki: Tomasz Dutkiewicz (26., 30.) - Taeke Taekema (35., 42.)