Reklama
Reklama

Rutkowski sprzeda udziały w Lechu?

Według nieoficjalnych informacji Jacek Rutkowski ma sprzedać udziały w Lechu Poznań firmie Drutex, której roczne przychody wynoszą ponad 250 mln zł.

Należąca do rodziny Gierwszewskich firma Drutex to według miesięcznika gospodarczego "Forbes" jedna z najlepszych firm w kraju, której roczne przychody wynoszą ponad 250 mln zł. Prezes firmy Leszek Gierszewski będący fanem futbolu według dziennika "Fakt" ma prowadzić z Jackiem Rutkowskim poważne rozmowy w sprawie przejęcia udziałów w klubie.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


- Strony są już podobno bliskie porozumienia. Doskonale zarządzany przez rodzinę Gierszewskich Drutex chce poprzez piłkę na wysokim poziomie realizować plany rozwoju firmy, czyli inwestować w eksport. Główne rynki zbytu to Niemcy oraz Skandynawia. Impulsem dla rozwoju Drutexu ma być wielki klub, duży stadion, liczna widownia i start w europejskich pucharach. W firmie myślą perspektywicznie i ewentualny start Lecha w Lidze Mistrzów dałby marketingowego kopa zarówno klubowi jak i Drutexowi -
czytamy w dzienniku "Fakt".

Przypomnijmy, że Leszek Gierszewski od wielu lat jest głównym sponsorem drugoligowej Bytovii z Bytowa. Ostatnio piłkarze przebywali na zgrupowaniu przed nowym sezonem w Turcji, a w nagrodę za awans do II ligi prezes sprowadził dla nich klubowy autokar FC Barcelony. Wtedy piłkarze udali się nim na jeden z wyjazdowych meczów ligowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zrobiło się cieplej, więc wracają burze. Jest ostrzeżenie dla Poznania
26℃
14℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro