Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Rutkowski sprzeda udziały w Lechu?

tww
sobota, 14.07.2012 r.
godz. 16.23

Według nieoficjalnych informacji Jacek Rutkowski ma sprzedać udziały w Lechu Poznań firmie Drutex, której roczne przychody wynoszą ponad 250 mln zł.

Należąca do rodziny Gierwszewskich firma Drutex to według miesięcznika gospodarczego „Forbes”  jedna z najlepszych firm w kraju, której roczne przychody wynoszą ponad 250 mln zł. Prezes firmy Leszek Gierszewski będący fanem futbolu według dziennika „Fakt” ma prowadzić z Jackiem Rutkowskim poważne rozmowy w sprawie przejęcia udziałów w klubie.

- Strony są już podobno bliskie porozumienia. Doskonale zarządzany przez rodzinę Gierszewskich Drutex chce poprzez piłkę na wysokim poziomie realizować plany rozwoju firmy, czyli inwestować w eksport. Główne rynki zbytu to Niemcy oraz Skandynawia. Impulsem dla rozwoju Drutexu ma być wielki klub, duży stadion, liczna widownia i start w europejskich pucharach. W firmie myślą perspektywicznie i ewentualny start Lecha w Lidze Mistrzów dałby marketingowego kopa zarówno klubowi jak i Drutexowi -
czytamy w dzienniku „Fakt”.

Przypomnijmy, że Leszek Gierszewski od wielu lat jest głównym sponsorem drugoligowej Bytovii z Bytowa. Ostatnio piłkarze przebywali na zgrupowaniu przed nowym sezonem w Turcji, a w nagrodę za awans do II ligi prezes sprowadził dla nich klubowy autokar FC Barcelony. Wtedy piłkarze udali się nim na jeden z wyjazdowych meczów ligowych.
 

Reklama