Reklama
Reklama

SKF KS Poznań ma już kadrę na III ligę

Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań do 3 sierpnia przebywają na urlopach, ale zarząd klubu i sztab szkoleniowy już zamknął kadrę pierwszego zespołu.

- Na kolejny sezon w zespole trzecioligowym SKF KS Poznań pozostaną wszystkie zawodniczki, które miały wkład w wyniki zespołu w poprzednim sezonie. Plany przygotowań do nowego sezonu zakładają wznowienie zajęć w hali 3 sierpnia i treningi na własnym obiekcie z wykorzystaniem siłowni. W ramach przygotowań siatkarki pojadą na zgrupowanie do Żerkowa - mówi Michał Sułkowski z zarządu SKF KS Poznań.

Ważnymi aspektami w przygotowaniach będą turnieje towarzyskie. Zespół z Poznania w dniach 1-2 września wystąpi w turnieju na Dolnym Śląsku, a tydzień później pierwszy i jedyny raz przed startem ligi zaprezentuje się w Poznaniu biorąc udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Otwarcia Sezonu organizowanym przez SKF KS Poznań, a pod patronatem epoznan.pl.

- Cel zespołu na sezon 2012/2013 jest bardzo jasny - utrzymanie w rozgrywkach Serii A trzeciej ligi i w tym celu przed wakacjami dokonano wzmocnień do zespołu. Beata Kucharska z Energetyka Poznań ma wzmocnić siłę ataku i odbioru, Weronika Nitek jest wzmocnieniem w gronie środkowych, Katarzyna Walczak pozyskana ze Szczecina ma urozmaicić grę skrzydłowych, a Maria Wengierek wzmocnić odbiór zespołu lub w razie potrzeby grać jako Libero - dodaje Sułkowski.

Kadra zespołu SKF KS Poznań na sezon 2012/2013: Arendz Julia, Baranowska Anna, Barwicka Zofia (c), Ciorga Katarzyna, Geremek Natalia, Gębalska Patrycja, Halczak Angelika, Kwiatek Luiza, Kucharska Beata, Ngamayama Anette, Nitek Weronika, Pierzchała Sandra, Przybylska Joanna, Tujek Marta, Wengierek Maria, Walczak Katarzyna, Damian Gapik (trener), Wojciech Kieslich (II trener).

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro