Reklama
Reklama

Warta sprawiła dużą niespodziankę

Hokeiści na trawie Warty Poznań niespodziewanie wygrali na inaugurację rundy wiosennej z wiceliderem Pomorzaninem Toruń 5:4.

Spotkanie rozegrane na boisku przy ul. Królowej Jadwigi było bardzo emocjonujące, a wynik spotkania został ustalony w ostatnich sekundach meczu. Pierwsi do bramki trafił Michał Wachowiak i było to jedyne trafienie w pierwszej połowie, w której zawodnicy Pomorzanina okupowali połowę gospodarzy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


W drugiej połowie podopieczni Dariusza Markiewicza po kolejnych bramkach na siedem minut przed końcem spotkania prowadzili aż 4:1 i wydawało się, że nic emocjonującego już się nie wydarzy. W tym momencie inicjatywę przejął zespół gości, który dzięki dobrej grze Filipa Sobczaka doprowadził do remisu 4:4.

Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy kilka sekund przed końcowym gwizdkiem znów prowadzili po krótkim rogu dobrze wykonanym przez Tomasza Wachowiaka. Ambitnie grający zespół Warty gromkimi brawami i kulturalnym dopingiem przez całe spotkanie nagrodzili kibice Zielonych.

KS Warta Poznań - KS Pomorzanin Toruń 5:4 (1:0)
Bramki: Wachowiak Michał (24kr),Wachowiak Wojciech (48),Wachowiak Tomasz 2 (52, 70kr), Semonowicz Artur (58) - Zieliński Maciej (47), Sobczak Filip 2 (63, 68), Zadka Wojciech (67)
Widzów: ok. 80

Wyniki spotkań:
MKS Siemianowice Śląskie - Start 1954 Gniezno 4:3 (3:2)
Warta Poznań - KS Pomorzanin Toruń 5:4 (1:0)
LKS Gąsawa - WKS Grunwald Poznań 2:8 (0:5)
AZS Politechnika Poznańska - Pocztowiec - Polonia Środa Wlkp. 7:0 (4:0)
LKS Rogowo - KS AZS AWF Poznań 3:5 (3:2)

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro