Poznanianki zdobyły brąz HME 2012

Reprezentacja Polski pod wodzą Krzysztofa Rachwalskiego i poznaniankami w składzie zdobyła brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w hokeju na trawie, które rozgrywane były w niemieckim Lipsku.

Podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego po przegranym półfinale z Białorusią 1:2 musiały się zadowolić spotkaniem o brązowy medal imprezy z Holandią. Już w 4. minucie Polki objęły prowadzenie za sprawą Aleksandry Bugały, a w 9. minucie Paulina Okaj podwyższyła na 2:0, skutecznie egzekwując krótki róg. Holenderki zaatakowały, miały przewagę, ale były nieskuteczne. Tuż przed końcem pierwszej połowy Maartje Groen udało się zdobyć bramkę kontaktową.

Trzy minuty po wznowieniu gry Aleksandra Bugała podwyższyła na 3:1. W 32. minucie Holenderki, zaskoczone dobrą postawą Polek, próbowały ratować sytuację, wycofując bramkarkę. To przyniosło skutek w postaci bramki zdobytej przez Karin van Ouden. Ale Polki odpowiedziały natychmiast. Bramkę na 4:2 zdobyła Paulina Polewczak.

Minutę później wynik znów uległ zmianie, gdyż Vera Vorstenbosch zdobyła trzecią bramkę dla reprezentacji Holandii. Rywalki nie wykorzystały szansy na wyrównanie, nieskutecznie egzekwując krótki róg. Polki wytrzymały napory rywalek i niespodziewanie wygrywając 4:3 znalazły się na podium HME 2012.