Reklama
Reklama

PZHT: Nie sięgajcie po niechlubne wzorce z innych stadionów i hal

W miniony weekend pierwszy raz w historii spotkań w halowej odmianie hokeja na trawie w naszym kraju doszło do przerwania meczu przez kibiców Warty Poznań. PZHT wydał specjalne oświadczenie.

Apel do kibiców i organizatorów spotkań hokejowych

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Pierwszy raz w historii spotkań w halowej odmianie hokeja na trawie w naszym kraju doszło do przerwania meczu. Kibice poznańskiej Warty odpalili w niedzielę, 18 grudnia 2011 roku race w kameralnej hali B Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przy ulicy Chwiałkowskiego. Włączyła się sygnalizacja alarmowa. Na niespełna kwadrans przed zakończeniem spotkania Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego z Wartą delegat techniczny PZHT - Stanisław Kaźmierczak odpowiedzialny za sportową stronę rywalizacji Halowych Mistrzostw Polski seniorów musiał mecz przerwać. Dzięki działaczom "zielonych" na prośbę których "zadymiarze" opuścili halę, przerwa w meczu trwała 20 minut. Spotkanie dokończono.

Tym razem nie doszło do tragedii. Nie wybuchł pożar. Nie można jednak powiedzieć, że "nic się nie stało".

Chcąc, aby nie doszło do podobnego incydentu w przyszłości apelujemy w pierwszej kolejności do fanów hokeja, aby podczas spotkań ograniczyli się tylko do kibicowania. Ich wsparcie jest bardzo potrzebne naszej dyscyplinie sportu. Niech jednak będą odpowiedzialni i nie sięgają po niechlubne wzorce z innych stadionów i hal.

Ten apel kierujemy w pierwszej kolejności do sympatyków Warty, która dotychczas była z nich dumna. Niech zechcą zrozumieć, że w taki sposób jak we wspomnianą niedzielę "zielonym" nie pomogą.

Apelujemy też do klubów, które są bezpośrednimi organizatorami spotkań hokejowych. Kolejny turniej Halowych Mistrzostw Polski, który odbędzie się w styczniu 2012 roku, przeprowadzi właśnie KS Warta Poznań. Będzie to dla niej, po wydarzeniach z 18 grudnia 2011 roku poważny, trudniejszy niż dotychczas sprawdzian organizacyjny. Stanie się tak, mimo że hokejowe turnieje nie są imprezami masowymi. Konieczna jest jakaś forma kontroli nad tym co dzieje się w hali sportowej czy też na otwartym stadionie. Wszelkie, zgodne z prawem i regulaminami rozgrywek, działania nie tylko należy, ale i trzeba wykorzystać.

Prezes PZHT
Andrzej Grzelak

Więcej informacji o zachowaniu kibiców na meczu Warta Poznań - ZSMS Poznań tutaj.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro