Reklama
Reklama

"Zadyma" z udziałem kibiców Warty

fot. Rafał Błachowski

Podczas meczu halowej odmiany hokeja na trawie Warta Poznań - ZSMS Poznań 7:4 kibice Zielonych odpalili race, co spowodowało zadymienie hali i automatyczne uruchomienie czujników przeciwpożarowych.

- W ostatnim spotkaniu grupy A w Poznaniu mecz Warty z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego Poznań trzeba było przerwać kilkanaście minut przed jego zakończeniem z powodu nieodpowiedzialnego zachowania sympatyków Zielonych. Odpalili oni race. To sprawiło, że włączyły się automatycznie czujniki przeciwpożarowe. Dopiero po interwencji kierownictwa drużyny Warty, opuszczeniu hali przez "zadymiarzy" i wywietrzeniu obiektu przy Chwiałkowskiego spotkanie dokończono - informuje w oficjalnym komunikacie Polski Związek Hokeja na Trawie.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Z nieoficjalnych informacji wynika, że to ta sama grupa kibiców, która wcześniej otrzymała od sekcji piłki nożnej Warty Poznań zakaz wstępu na mecze Zielonych za łamanie regulaminu stadionowego i ustawy o imprezach masowych. Ponadto grupa wcześniej odpalała race na meczach Warty podczas rozgrywek I ligi hokeja na trawie na stadionie AWF. Incydentem zajmie się w najbliższym czasie Wydział Gier i Dyscypliny PZHT.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro