SKF KS Poznań liderem III ligi

Siatkarki SKF KS Poznań pokonały UKS "Szamotulanin" Szamotuły 3:1 i awansowały na pozycję lidera III ligi.

Pierwsza dwa sety rozgrywane były pod dyktando podopiecznych Damiana Gapika, które skutecznie wypunktowały rywalki z Szamotuł. Wygrywając 25:15 i 25:16. W trzecim secie na boisku pojawiły się rezerwowe zawodniczki SKF KS i gra poznanianek wyglądała zdecydowanie gorzej. Wykorzystały to rywalki, które wygrały partię 25:20, a w szeregach SKF z dobrej strony zaprezentowały się tylko Paulina Żyłka i Dominika Moszczyńska.

W kolejnej partii trener Damian Gapik wrócił do ustawienia wyjściowego, lecz długo walka w secie toczyła się punkt za punkt. Jednak dzięki dobrej postawie w końcówce Sandry Pierzchały i Luizy Kwiatek siatkarki SKF wygrały seta 25:23, a całe spotkanie 3:1. Zwycięstwo pozwoliły zespołowi SKF awansować na pozycję lidera tabeli swojej grupy III ligi.

SKF KS Poznań - UKS "Szamotulanin" Szamotuły 3:1 (25:15, 25:16, 20:25, 25:23)

Skład SKF: Barwicka (c), Arendz, Baranowska, Kwiatek, Pierzchała, Ngamayama, Przybylska (l) oraz: Żyłka, Głąbicka (l), Moszczyńska, Ciorga, Geremek.