Reklama
Reklama

SKF KS Poznań w ćwierćfinale MWJ

Siatkarki SKF KS Poznań wywalczyły w miniony weekend w Pleszewie awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Wielkopolski Juniorek, który odbędzie się w Pile.

Podopieczne Damiana Gapika dzięki dobremu losowaniu o awans do ćwierćfinału walczyły z zespołami UKS Środa Wielkopolska i Libero Pleszew, a miejsce w kolejnej fazie zapewniało im jedno zwycięstwo. Juniorki SKF KS w pierwszym meczu zmierzyły się z UKS Środa Wielkopolska i przegrały 1:3.

W drugim spotkaniu, które decydowało o awansie SKF KS zmierzył się z miejscowym Libero. - Zespół juniorek ponownie miło nas zaskoczył. Od początku spotkania ze słabszym, niż Środa Wielkopolska rywalem zobaczyliśmy po naszej stronie zespół walczący na całym boisku. Widać było, że zawodniczki wyciągnęły wraz z trenerem wnioski i zagrały z dużo mniejszą ilością błędów własnych, choć niektóre nasze błędy nigdy więcej nie powinny nam się przytrafić - powiedział po spotkaniu Michał Sułkowski z zarządu SKF KS Poznań. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla SKF.

Poznanianki o awans do półfinału będą walczyć 27 listopada 2011 roku na turnieju w Pile. Rywalami SKF KS Poznań będą zespoły: PTPS Piła i MKS MOS Turek.

Kadra i sztab organizacyjny SKF KS Poznań na turnieju w Pleszewie: Julia Arendz, Paulina Żyłka (kapitan), Luiza Kwiatek, Karolina Andrzejewska, Dominika Moszczyńska, Patrycja Gębalska, Angelika Halczak, Adrianna Majchrzak, Joanna Przybylska, Paula Sobkowiak, Katarzyna Ciorga, Anette Ngamayama, Damian Gapik (trener). Mikołaj Maćkowiak (sztab organizacyjny), Michał Sułkowski (sztab organizacyjny).

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro