Reklama
Reklama

Hokejowe mistrzostwa w Poznaniu

Źródło: organizator

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie kobiet w dniach 8-14 sierpnia weźmie udział w Mistrzostwach Europy 2. Dywizji. Wszystkie mecze turnieju odbędą się na stadionie AWF przy ul. Królowej Jadwigi.

Sierpniowy turniej dla reprezentacji Polski prowadzonej przez Krzysztofa Rachwalskiego będzie początkiem kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Równolegle w Winnicy rywalizować będzie reprezentacja mężczyzn.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


- Zadanie, które stawiamy przed obydwiema ekipami to awanse do Grupy A czyli zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc. Będą to równocześnie pre-eliminacje do turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk w Londynie. Z Poznania i z Winnicy prawo startu w jednym z trzech przyszłorocznych turniejów mieć będą pierwsze cztery zespoły. Liczymy na to, że Polki i Polacy znajdą się w tym gronie. Pierwszy turniej kwalifikacyjny odbędzie się lutym 2011 roku w New Delhi, drugi w japońskiej Kakamigaharze i trzeci w Brukseli - mówi prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie, Andrzej Grzelak.

Polki przygotowują się do mistrzostw od marca. Dotychczas rozegrały 15 sparingów z zespołami z: Białorusi, Holandii i Niemiec. Teraz przebywają na zgrupowaniu w Gąsawie. W ocenie szkoleniowców pracowały ciężko i z dużym zaangażowaniem. W swojej grupie trafiają na doświadczone ekipy. Liczą jednak na to, że grają w domu i wierzą w sprawienie miłych niespodzianek, w tym przede wszystkim awansu do pierwszej czwórki.

Terminarz spotkań Polek w Mistrzostwach Europy 2. Dywizji:

Spotkania grupowe
Polska - Białoruś, 8 sierpnia 2011 roku, godz. 18.45
Polska - Walia, 10 sierpnia 2011 roku, godz. 16.30
Polska - Szkocja, 11 sierpnia 2011 roku, godz. 18.45

Spotkania pucharowe
13-14 sierpnia 2011 roku

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro