Reklama
Reklama

Duże zmiany w SKF KS Poznań

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

SKF KS Poznań po przegranej walce o miejsce w III lidze Serii A z MLKS Sparta Złotów dokonuje dużych zmian w zespole. Klub opuściło już kilka seniorek, a trzon zespołu będą tworzyć wychowanki SKF KS.

Aktualnie siatkarki SKF KS Poznań mają przerwę wakacyjną, a do treningów mają powrócić 3 sierpnia. Po okresie zajęć we własnej hali zawodniczki pojadą na zgrupowanie do Gdyni. Rozpocznie się ono 21 sierpnia, a w planach są sparingi z zespołem Gedanii Gdańsk.
Tym czasem zarząd klubu po konsultacjach ze sztabem szkoleniowym dokonał sporych zmian w składzie.

Z zespołu seniorek ubyły: Patrycja Brewka (klub nie przedłużył pobytu zawodniczki po okresie wypożyczenia z KS Armatura Kraków), Patrycja Woźniak (doświadczona libero), Monika Uram (po okresie trzech lat współpraca z zawodniczką została zakończona, a zawodniczka otrzymała z klubu bezpłatnie swoją kartę zawodniczą), Agata Ogrodowczyk (zawodniczka regularnie będąca w składzie meczowym III Ligi), Joanna Felska, Jagoda Szkudlarek, Karolina Geremek (najczęściej grająca z zawodniczek libero), Anna Krzyżaniak.

- Od dwóch lat w klubie dzięki aktywnemu wsparciu z Urzędu Miasta Poznania szkolono dużo młodych zawodniczek. Teraz wychowanki klubu mają odgrywać istotną rolę w zespole trzecioligowym. Młodzież ogrywana przez ostatnie dwa lata wzmocniona pięcioma seniorkami oraz juniorkami ma decydować o obliczu zespołu w III Lidze - informuje Michał Sułkowski z zarządu SKF KS Poznań.

Mimo, iż przerwa wakacyjna trwa już całkiem długo w klubie nie przeprowadzono na dziś żadnego transferu zawodniczki z zewnątrz. - To nie znaczy, że do takich transferów nie dojdzie, ale na ich rozstrzygnięcie potrzeba jeszcze czasu - dodaje Sułkowski. Klub przygotowuje się również do debiutu w rozgrywkach młodziczek.

Ponadto w klubie trwają przygotowania organizacyjne do nowego sezonu. Zarząd pozyskuje nowych sponsorów i partnerów medialnych. Przedłużono już umowę ze sponsorem strategicznym klubu firmą MAGA, która jest wspiera SKF KS od 2008 roku, a partnerem organizacyjnym klubu został Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej.

Nowy sezon ma otworzyć cykl turniejów siatkówki organizowanych przez SKF KS Poznań, który zostanie zainaugurowany 30 sierpnia turniejem młodziczek. Dzień później odbędzie się turniej juniorek, a w dniach 17-18 września odbędzie się III Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro