Nieudany debiut trenera i fatalny błąd bramkarza. Warta Poznań - Wisła Płock 1:2

W meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań przegrała z Wisłą Płock.

Zielonych po raz pierwszy poprowadził trener Szulczek. Nowy szkoleniowiec nie przeprowadził rewolucji kadrowej, widać było jednak zmianę w sposobie gry: gospodarze chcieli grać piłką i szukać akcji ofensywnych, co przed przerwą im się udawało. W pierwszych 45 minutach Warta była lepszym zespołem, dobrze prezentowała się w obronie i stworzyła sobie co najmniej jedną stuprocentową okazję: z kilku metrów głową uderzył Kopczyński, ale świetnie interweniował Kamiński, wybijając piłkę czubkiem buta.

Zamiast prowadzenia Warty do przerwy mieliśmy jednobramkową przewagę Wisły. Goście stworzyli sobie jedną jedyną okazję, którą zamienili na gola: z lewej storny płasko w pole karne Zielonych zagrał Tomasik, a niepilnowany Cielemęcki pewnym strzałem pokonał Lisa.

Po zmianie stron Warta ruszył do ataku. Paliwa starczyło jednak tylko na kilka minut, a efektem był jedynie zatrzymany na słupku strzał Kuzimskiego (napastnik Zielonych zmarnował tego popołudnia kilka niezłych okazji).

Trafienie na 0:2 obciąża konto Lisa, który chcąc podać do Kiełba zagrał pod nogi rywala, a do pustej bramki trafił Sekulski.

Gospodarze nie załamali się, szukali okazji do zdobycia kontaktowej bramki, goście dobrze jednak zablokowali środek pola i zyskiwali cenne minuty.

Już w doliczonym czasie gry piłkę w pole karne Wisły posłał Trałka, własnego bramkarza strzałem głową pokonał Rasak, był to już jednak ostatni akord tego spotkania.

Sobotnie spotkanie było bardzo ważne, bo ewentualna wygrana pozwoliłaby złapać kontakt z zespołami będącymi w bezpiecznej strefie tabeli. Zieloni nieźle wypadli w ofensywie, zabrakło jednak zimnej krwi pod bramką rywala, a do tego doszedł fatalny błąd Lisa, co w ostatecznym rozrachunku nie pozwoliło na zdobycie choćby punktu.

Warta Poznań - Wisła Płock 1:2 (0:1)

Warta: Lis - Grzesik, Szymonowicz, Ivanov, Kiełb (Matuszewski 71') - Corryn (Rodriguez 57'), Trałka, Czyż (Czyżycki 71'), Kopczyński (Kupczak 71'), Papeau - Kuzimski.

Rezerwowi: Grobelny, Rodriguez, Fiedosewicz, Czyżycki, Sangowski, Kupczak, Matuszewski, Burman, Stangel.

Wisła: Kamiński - Vallo, Rzeźniczak, Michalski, Tomasik - Lagator, Lesniak (Rasak 57'), Furman, Szwoch, Cielemęcki - Sekulski.

Rezerwowi: Gradecki, Lasak, Wolski, Jorginho, Drapiński, Kolar, Zbozień, Krzyżański, Warchoł.

90
Dośrodkowanie Trałki, Rasak nieszczęśliwie zagrał głową i pokonał własnego bramkarza
90
Gol dla Warty
90
4 minuty doliczone
71
Zmiany w Warcie: Kupczak, Czyżycki i Matuszewski za Kopczyńskiego, Czyża i Kiełba
65
Fatalne zachowanie Lisa, który podał pod nogi rywala, piłka trafiła w końcu do Sekulskiego, a ten nie zmarnował okazji
60
Akcja Papeau, ten podał w pole karne do Kuzimskiego, ale nie udało się oddać strzału
48
Kuzimski! Napastnik Warty trafił w słupek!
47
Piłka do Czyża, ale ten był na spalonym
46
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Warta Poznań - Wisła Płock 0:1
45
Akcja lewą stroną, płaskie zagranie w okolice 10. metra, tam był niepilnowany Cielemęcki i pokonał Lisa
45
Niestety, gola dla gości
45
Pierwsza połowa przedłużona o 2 minuty
44
Jak to nie wpadło? Z kilku metrów głową uderzył Kopczyński, świetną interwencję zaliczył jednak Kamiński!
43
Zablokowane uderzenie Papeau z 16. metra
41
Szkoda! Z 11. metra niecelnie uderzył Czyż
36
Papeau potrzebuje pomocy medycznej po idiotycznym faulu Rzeźniczaka. Dlaczego sędzia nie pokazał kartki?
34
Faul Kiełba na Furmanie, obyło się bez żółtej kartki
32
Zagranie w pole karne Wisły, nie udało się jednak stworzyć zagrożenia
31
Obrona Warty poradziła sobie z dośrodkowaniem, Zieloni wyprowadzili szybką kontrę i wywalczyli sobie korner
30
Rzut rożny dla gości
30
Pół godziny za nami. Na razie bezbramkowy remis z niewielkim wskazaniem na Wartę
28
Dośrodkowanie Trałki, ale piłkę wybił bramkarz Wisły
27
Rzut rożny dla Warty
25
Warta nieźle prezentuje się do linii pola karnego, wtedy zaczyna nieco brakować pomysłu na wykończenie akcji
23
Uderzenie Kuzimskiego trafiło w mur
22
Żółta kartka dla Furmana za faul na Papeau. Rzut wolny dla Warty tuż przed polem karnym Wisły