Corryn show! Górnik Łęczna - Warta Poznań 0:4

W meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań rozgromiła na wyjeździe Górnika Łęczna.

Początek spotkania przebiegał zgodnie z przewidywaniami: oba zespoły nie kwapiły się do rozgrywania i sprawiały wrażenie, jakby najchętniej ustawiły się na swojej połowie i czyhały na kontry. Obraz meczu mogła zmienić bramka i tak też się stało, a jej autorem byli goście: po ładnej, zespołowej akcji Corryn podał pomiędzy obrońcami do Zrelaka, a ten spokojnie pokonał Gostomskiego.

Dzięki prowadzeniu Warta mogła grać swoje: cofnąć się i zmusić Górnika do ataku pozycyjnego. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy więcej bramek, co było efektem przede wszystkim dobrej gry defensywnej Zielonych.

Po zmianie stron Górnik chciał ruszyć do ataku, ale szybko został skarcony. Znów w roli głównej wystąpił Corryn, który odebrał piłkę obrońcy i tym razem samodzielnie wykończył akcję, podwyższając prowadzenie na 2:0.

Drugi gol załamał gospodarzy, którzy wyglądali na zrezygnowanych. Warta tymczasem szła po swoje i przypieczętowała wygraną. Ponownie na listę strzelców wpisał się Corryn, tym razem wykorzystując piłkę, którą zgrano po rzucie rożnym.

To trafienie zamknęło mecz. Minuty mijały, Warta kontrolowała spotkanie i była już pewna dopisania sobie trzech punktów. Dzieła zniszczenia dopełnił Grzesik, zmieniając tor lotu piłki po strzale Ławniczaka.

Warta odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo. Zieloni to dojrzały, znający swoje atuty zespół, co udowodnili w piątek, bezlitośnie karząc błędy rywali.

Górnik Łęczna - Warta Poznań 0:4 (0:1)

Górnik: Gostomski, Szcześniak, Baranowski, Midzierski (Cierpka 59'), Leandro, Mak (Wojciechowski 77'), Gol, Cierpka (Pajnowski 59'), Krykun, Śpiączka (Jagiełło 77'), Banaszak.

Ławka: Nowaczek, Pajnowski, Tkacz, Rymaniak, Goliński, Kalinkowski, Wojciechowski, Dziwniel.

Warta: Lis, Grzesik, Ivanov, Matuszewski, Ławniczak, Czyżycki, Jakóbowski (Sopoćko 86'), Kupczak, Czyż (Kuzimski 77'), Corryn (Rodriguez 73'), Zrelak (Fiedosewicz 86').

Ławka: Prange, Kiełb, Kieliba, Rodriguez, Kuzimski, Fiedosewicz, Sangowski, Burman, Sopoćko.

90
3 minuty doliczone
62
Rzut rożny dla Warty, piłka zgrana w polu karnym, Corryn uderzył z 7. metra i pokonał Gostomskiego
53
Świetnie Corryn odebrał piłkę obrońcy, pognał na bramkę i wykorzystał sytuację sam na sam
52
Bramka! Corryn!
52
Nie ma karnego, gramy
51
Zamieszanie w polu karnym Warty, czy jeden z obrońców dostał piłką w rękę?
38
Akcja Górnika, dwa kolejne dośrodkowania w pole karne Warty, ostatecznie piłka w dłoniach Lisa