Tadeusz Michalik brązowym medalistą olimpijskim!

Tadeusz Michalik wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio w zapasach w stylu klasycznym (kategoria do 97 kilogramów).

Rywalem zawodnika KS Sobieski Poznań był walce o 3. miejsce Alex Gergo Szoke. Reprezentant Węgier nie był jednak w stanie przeciwstawić się Polakowi i pojedynek przerwano jeszcze w pierwszej rundzie, ze względu na osiągnięcie przez Michalika wysokiej przewagi.

Dla 30-letniego Michalika, debiutującego w igrzyskach, to największy sukces w karierze. Polak pokazał się w Tokio ze świetnej strony, przegrywając jedynie walkę półfinałową. Trafił w niej jednak na Musę Jewłojewa, czyli teoretycznie najtrudniejszego rywala w całym turnieju. Reprezentant Sobieskiego walczył dzielnie, Rosjanin był górą, ale Polak i tak wróci z Japonii z medalem, ma więc ogromne powody do radości.

Zapaśnik kontynuuje w ten sposób rodzinne tradycje. 5 lat temu podczas igrzysk w Rio brązowy medal wywalczyła starsza siostra Tadeusza, Monika, reprezentująca barwy Grunwaldu Poznań.

• Aktualizacja
    wtorek, 3.08.2021 r., godz. 15.20
    Aktualizacja
    Joanna Fiodorow z AZS Poznań zajęła 7. miejsce w konkursie rzutu młotem pań. Zwyciężyła pochodząca z Rawicza Anita Włodarczyk, brąz dla Malwiny Kopron.