Duży sukces Magdy Linette! Poznanianka ograła piątą rakietę świata

Magda Linette znów błysnęła formą

W pierwszej rundzie Wimbledonu poznanianka słabo rozpoczęła i przebudziła się dopiero w drugim secie. W czwartek jej rywalką była Elina Switolina, obecnie 5. zawodniczka rankingu WTA (Linette jest 44.).

Polka rozpoczęła od przegranego gema, straciła dodatkowo podanie. Na szczęście tym razem bardzo szybko wróciła na właściwe tory i wygrała 4 kolejne gemy, a dobra gra pozwoliła jej zwyciężyć w całym secie.

Druga odsłona była już znacznie bardziej zacięta. Ukrainka poprawiła swoją grę, popełniała mniej błędów, Linette była jednak skoncentrowana, dobrze wytrzymywała też próby nerwów w kluczowych sytuacjach.

Do stanu 4:4 set toczył się w rytmie gem za gem. Wtedy Linette uzyskała przełamanie, a po chwili utrzymała swój serwis i zapewniła sobie awans do 3. rundy wielkoszlemowego turnieju, sprawiając w ten sposób sporą niespodziankę.

Magda Linette - Elina Switolina 6:3, 6:4